טראמפ: הפלנו כטב"ם איראני במפרץ הפרסי

טראמפ: הפלנו כטב"ם איראני במפרץ הפרסי
נשיא ארה"ב טען שכלי הטיס הופל במצרי הורמוז - במקום שבו הופל כלי טיס אמריקני לא מאויש לפני כחודש. שר החוץ האיראני זריף: אין לנו שום מידע על הפלת הכטב"ם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ טען הערב (חמישי) שכלי טיס איראני בלתי מאויש הופל על ידי ספינת מלחמה אמריקנית במצרי הורמוז שבמפרץ הפרסי. הנשיא האמריקני אמר בבית הלבן כי כלי הטיס הופל אחרי שטס בקרבתו ולא נענה לקריאות מכיוון האמריקנים. בהודעת הפנטגון נכתב שהתקרית אירעה היום בסביבות 10 בבוקר שעון מקומי בעת שכלי השייט USS BOXER ניהל פעילות מתוכננת. בפנטגון מעריכים שכלי איראני טס לעבר הספינה. באיראן מכחישים את דברי טראמפ, ושר החוץ האיראני מוחמד ג'וואד זריף אמר לעיתונאים במטה האו"ם כי למדינתו אין שום מידע על הפלת הכטב"ם.

התקרית התרחשה בדיוק במיקום בו הופל כלי טיס לא מאוייש אמריקני לפני חודש, לאחר שלטענת איראן הוא חדר למים הטריטוריאליים של טהראן. טראמפ הגיב על התקרית וצייץ בחשבון הטוויטר שלו: "איראן עשתה טעות גדולה מאוד!".

מוקדם יותר היום פורסם באיראן תיעוד מכלית הנפט עליה השתלטו כוחות איראניים מוקדם יותר השבוע, באשמת הברחת נפט. התיעוד כולל צילומים מסיפון האוניה ועליה אנשי משמרות המהפכה. לדבריהם, הם נענו לקריאה מהמכלית באזור מצרי הורמוז שסבלה מתקלה טכנית. הם גררו אותה למים הטריטוריאליים של איראן ואז התברר שהיא מבריחה מיליון ליטרים של נפט. מעצר המכלית מגיע לאחר שבתחילת החודש עצרה בריטניה סמוך למצר גיברלטר, מכלית המובילה נפט איראני, בחשד שעשתה את דרכה לסוריה, על אף העיצומים שהוטלו על משטר אסד.

הפופולריים