ארה"ב: אם המל"טים של איראן ימשיכו לעוף קרוב מדי - הם ימשיכו ליפול

ארה"ב: המל"טים של איראן יפלו אם יתקרבו
בכיר בממשלו של הנשיא דונלד טראמפ דחה את ההכחשה של איראן כי הכלי שהופל שייך להם והבהיר – "יש בידינו הוכחות ברורות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

בממשל האמריקני התייחסו היום (שישי) להפלת כלי הטיס של איראן ואיימו: "אם הם (המל"טים) ימשיכו לעוף קרוב מידי לספינות שלנו, הם ימשיכו ליפול". בכיר בממשלו של הנשיא דונלד טראמפ דחה את ההכחשה של איראן כי הכלי שהופל שייך להם והבהיר – "יש בידינו הוכחות ברורות".

טראמפ אמר אמש כי כלי טיס איראני בלתי מאויש הופל על ידי ספינת מלחמה אמריקנית במצרי הורמוז שבמפרץ הפרסי. הנשיא האמריקני אמר בבית הלבן כי כלי הטיס הופל אחרי שטס בקרבתו ולא נענה לקריאות מכיוון האמריקנים. 

בהודעת הפנטגון נכתב שהתקרית אירעה היום בסביבות השעה עשר בבוקר שעון מקומי בעת שכלי השיט USS BOXER ניהל פעילות מתוכננת. בפנטגון העריכו שכלי איראני טס לעבר הספינה. באיראן הכחישו את דברי טראמפ, ושר החוץ האיראני מוחמד ג'וואד זריף אמר לעיתונאים במטה האו"ם כי למדינתו אין שום מידע על הפלת הכטב"ם.

התקרית התרחשה בדיוק במיקום בו הופל כלי טיס לא מאוייש אמריקני לפני חודש, לאחר שלטענת איראן הוא חדר למים הטריטוריאליים של טהראן. טראמפ הגיב על התקרית וצייץ בחשבון הטוויטר שלו: "איראן עשתה טעות גדולה מאוד!".


אתמול פורסם באיראן תיעוד של מכלית הנפט עליה השתלטו כוחות איראניים מוקדם יותר השבוע, באשמת הברחת נפט. התיעוד כולל צילומים מסיפון האוניה ועליה אנשי משמרות המהפכה. לדבריהם, הם נענו לקריאה מהמכלית באזור מצרי הורמוז שסבלה מתקלה טכנית. הם גררו אותה למים הטריטוריאליים של איראן ואז התברר שהיא מבריחה מיליון ליטרים של נפט. מעצר המכלית מגיע לאחר שבתחילת החודש עצרה בריטניה סמוך למצר גיברלטר, מכלית המובילה נפט איראני, בחשד שעשתה את דרכה לסוריה, על אף העיצומים שהוטלו על משטר אסד.

הפופולריים