"לופטהאנזה" ו"בריטיש איירווייס" השעו טיסותיהן לקהיר

חברות תעופה אירופאיות משעות טיסותיהן לקהיר
שתי חברות התעופה הודיעו על השעיית הטיסות ומסרו כי מדובר בהחלטה מסיבות ביטחוניות. לדברי ראש רשות התעופה האזרחית במצרים, הם קיבלו הודעה מהחברות על ביטול הטיסות בלבד וללא הסברים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שדה התעופה הבינלאומי בקהיר
צילום: צילום: אי-פי

חברות התעופה "לופטהאנזה" הגרמנית ו"בריטיש איירווייס" הבריטית הודיעו הערב (שבת) על השעיית טיסותיהן לקהיר מסיבות ביטחוניות. ב"לופטהאנזה", שהחלטתה נכנסה לתוקף באופן מיידי עד ליום ראשון בערב, אמרו לאתר התעופה Aviationanalyst כי "מאחר ובטיחות נמצאת בעדיפות עליונה אצל "לופטהאנזה", החברה השעתה זמנית את טיסותיה לקהיר כאמצעי זהירות, ובמקביל מתבצעות הערכות נוספות". בהודעת החברה הבריטית, שהשעתה את טיסותיה לקהיר למשך שבעה ימים, נאמר כי היא בוחנת בקביעות את סידורי הביטחון בכל רחבי העולם וכי הפסקת הטיסות לקהיר היא מטעמי זהירות ולצורך המשך הבדיקות. במקביל, משרד החוץ הבריטי עדכן הערב את אזהרת המסע למצרים והודיע כי "קיים סיכון מוגבר לפעולת טרור נגד כלי טיס במדינה".

ראש רשות התעופה האזרחית במצרים, סאמח אל-חיפני, אמר כי אין בידם מידע לגבי הסיבות שגרמו לחברות התעופה הבריטית והגרמנית לבטל טיסותיהן לקהיר. לדבריו, הם קיבלו הודעה מהחברות על ביטול הטיסות בלבד וללא הסברים. ממשרדו נמסר כי הוא נמצא בתיאום עם שגרירות בריטניה במצרים שהדגישה שההחלטה המדוברת של החברה לא הגיעה ממשרד התחבורה הבריטי או משרד החוץ הבריטי, וכעת מנסים לבדוק את המידע בעניין ההחלטה עם הנציג של החברה בקהיר.

חברות תעופה בריטיות אחרות, בהן "תומאס קוק" ו"איזיג'ט", ממשיכות לטוס ליעדים אחרים במצרים כרגיל.

הפופולריים