קוריאה הצפונית שיגרה טילים לטווח קצר

קוריאה הצפונית שיגרה טילים לטווח קצר
המטות המשולבים של קוריאה הדרומית, שני טילים לטווח של 430 ק"מ נורו לכיוון מזרח ונחתו בים יפן. גורם רשמי אמריקני אישר את הפרטים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שיגור טיל קוריאה הצפונית
צילום: -

קוריאה הצפונית ביצעה הלילה (חמישי) שיגור טילים - כך דיווחו המטות המשולבים של קוריאה הדרומית. לדבריהם, שני טילים לטווח של 430 ק"מ נורו מאזור וונסאן שבמזרח המדינה. גורם רשמי אמריקני אישר את הפרטים לסוכנות הידיעות AFP, והוסיף כי מדובר בטילים לטווח קצר.

הכוחות המשולבים של קוריאה הדרומית הודיעו כי "הצבא עוקב אחרי המצב למקרה של שיגורים נוספים ומצוי במוכנות". שר ההגנה של קוריאה הדרומית הוסיף כי פיונגיאנג צריכה להפסיק את הצעדים הללו, שלא תורמים להפחתת המתיחות הצבאית. כמו כן, שר ההגנה של יפן, טאקשי איוואיה, טען שהטילים נפלו מחוץ למים הטריטוריאליים של ארצו. הוא אמר כי השיגור מצער מאד ואם יתברר שמדובר בטילים בליסטיים, הרי זו הפרה של החלטות מועצת הבטחון. 

ניסוי הטילים האחרון של פיונגיאנג נערך במאי, אז ביצעה קוריאה הצפונית שני שיגורים תוך שבוע אחד. בתחילת החודש דיווחו כלי תקשורת במדינה כי שליט המדינה קים ג'ונג און ונשיא ארצות הברית דונלד טראמפ סיכמו בפגישתם לחדש את השיחות בנוגע לפירוז קוריאה הצפונית מנשק גרעיני. השניים נפגשו באזור המפורז המפריד בין שתי הקוריאות. טראמפ חצה את הגבול לצדו הצפוני לעברו של קים, שהגיע לקראתו ולחץ את ידו. קים אמר לטארמפ בעת לחיצת הידיים: "לא ציפיתי לראות אותך כאן. אתה הנשיא האמריקני הראשון לחצות את הגבול". 

פגישתם האחרונה של טראמפ וקים, התקיימה לפני שלושה חודשים בוויאטנם, והסתיימה בלי תוצאות. מאז הידרדרו שוב יחסי שתי המדינות. טראמפ אמר במסיבת עיתונאים בתום הפסגה: "הקוריאנים רצו שנסיר את הסנקציות - לא יכולנו לעשות זאת. דחינו את הצעת קים לפירוז חלקי תמורת הסרת הסנקציות, ולכן נאלצנו לעזוב את השולחן". 

הפופולריים