נחתם הסכם שיגביל את הבקשות למקלט בארה"ב

נחתם הסכם שיגביל את הבקשות למקלט בארה"ב
הנשיא טראמפ סיפר שההסכם נחתם מול גואטמלה, ויגביל את הבקשות של מהגרים ממרכז אמריקה. הצעד נועד כדי להפחית את הלחץ מעל מערכות ההגירה האמריקניות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

משבר ההגירה בין ארצות הברית לגואטמלה: נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אמר אמש (שישי), שנחתם הסכם מול גואטמלה שיגביל את הבקשות למקלט בארצות הברית מצדם של מהגרים ממרכז אמריקה. הסכם "המדינה השלישית" ידרוש ממהגרים, כולל כאלה המגיעים מאל סלבדור והונדורס, שחצו את גואטמלה בדרכם לארצות הברית, להגיש את בקשות ההגנה הקבוצתית בארץ המוצא במקום בארץ היעד.

צעד זה, שמבקש ממהגרים ופליטים לבקש מקלט במדינה הראשונה אליה הם מגיעים נועד כדי להפחית את הלחץ מעל מערכות ההגירה האמריקניות. שתי המדינות מנהלות זמן רב משא ומתן, ושלשום אף איים הנשיא טראמפ בהטלת מכסים אם גואטמלה לא תסכים לחתום על ההסכם. עם זאת, עדיין לא ברור באיזו דרך ייושם ההסכם, שכן בית המשפט העליון של גואטמלה הוציא שלושה צווי מניעה שמונעים מהממשלה להיכנס להסכם.

בממשלת גואטמלה הגיבו להצהרה האמריקנית על חתימת ההסכם, וציינו כי זה נועד להיאבק בהשלכות החברתיות והכלכליות שגובה משבר ההגירה. בנוסף על כך, נאמר כי בימים הקרובים ייחתם הסכם נוסף שיעניק אשרות עבודה זמניות לאזרחי גואטמלה שירצו לעבוד בחוות בארצות הברית.

בתוך כך, לפני כחודש וחצי נקטו הרשויות במקסיקו מספר צעדים בנושא ההגירה הלא חוקית, בניסיון למנוע מהממשל האמריקני להטיל עליה מכסים. בין השאר, הם חסמו את דרכה של שיירת מהגרים ובה כ-1,200 בני אדם סמוך לגבול הדרומי עם גואטמלה, עיכבו לחקירה שני פעילים למען זכויות המהגרים והקפיאו את חשבונות הבנק של חשודים בסחר בבני אדם.

הפופולריים