סין מאיימת: לא נשב בחיבוק ידיים אם ארה"ב תציב באסיה טילים לטווח בינוני

סין: לא נשתוק אם ארה"ב תציב טילים באסיה
בכיר במשרד החוץ של בייג'ין הזהיר את יפן, קוריאה הדרומית ואוסטרליה שלא להסכים להצבת טילים אמריקניים בשטחן. מלחמת הסחר בין המדינות מתחממת: שר האוצר האמריקני הזהיר כי ארצו תפעל נגד פעולות אנטי תחרותיות מצדה של סין
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

לאחר מלחמת הסחר בין ארצות הברית וסין, כעת מתחממת היריבות בין המעצמות גם סביב הסוגויות הביטחוניות. בכיר במשרד החוץ של סין הדגיש הלילה (שלישי) כי בייג'ין לא תשב בחיבוק ידיים אם ארצות הברית תציב באסיה טילים לטווח בינוני. הוא ציין כי ארצו תנקוט צעדים בתגובה והזהיר את בעלות בריתה של ארצות הברית, יפן, קוריאה הדרומית ואוסטרליה, שלא להסכים להצבת טילים אמריקניים בשטחן.

בסוף השבוע שעבר אמר שר ההגנה של ארצות־הברית מארק אספר, במהלך ביקור באוסטרליה, כי הוא מצדד ברעיון להציב על אדמת אסיה טילים קונבנציונליים לטווח בינוני בעתיד הקרוב, אפשר שבתוך כמה חודשים. בעבר אמרה אוסטרליה כי לא תתיר לארצות הברית להציב טילים על אדמתה.

בתוך כך גם מלחמת הסחר בין ארצות הברית לסין עולה שלב. סטיב מנוצ'ין, שר האוצר האמריקני, הודיע במהלך הלילה כי הממשל בוושינגטון  רואה בסין "תחמנית כספים" ותפעל יחד עם קרן המטבע כנגד פעולות אנטי תחרותיות מצדה של סין במערכת הפיננסית הבינלאומית. הדברים נאמרו בתגובה להודעתה של בייג'ינג מוקדם יותר על פיחות ערך המטבע בצל מלחמת הסחר המתלהטת והסנקציות האמריקניות. אישור פיחות ערך המטבע מצד הבנק המרכזי בסין הביא אמש לירידות החדות ביותר השנה בבורסה בוול-סטריט.

הפופולריים