הלוויין "עמוס 17" שוגר בהצלחה לחלל

הלוויין "עמוס 17" שוגר בהצלחה לחלל
לוויין התקשורת שוגר על גבי משגר פלקון 9 של חברת SpaceX מקייפ קנברל שבפלורידה. הלוויין שתוכנן על ידי חלל תקשורת ונבנה על ידי בואינג יספק שירותי תקשורת ליבשת אפריקה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שיגור הלוויין עמוס 17 מקייפ קנברל פלורידה, 07.08.2019
צילום: צילום: רויטרס

הלילה (רביעי) קצת אחרי השעה 02:23 שעון ישראל, שוגר לחלל בהצלחה הלוויין הישראלי "עמוס 17" ממרכז החלל קייפ קנברל שבפלורידה. כעבור 30 דקות בדיוק הלוויין השתחרר בהצלחה מטיל הפלקון 9 שעליו שוגר. הלוויין שתוכנן על ידי חברת חלל תקשורת, נבנה על ידי בואינג ושוגר על ידי SpaceX, נועד להעניק שירותי תקשורת בעיקר ליבשת אפריקה.

עמוס 17 הוא לוויין דיגיטלי מסוג HTS (תפוקה גבוהה). מדובר בלוויין היחיד שתוכנן לספק למפעילי סלולר וטלקום מענה לצרכים הנדרשים ביבשת אפריקה, המתאפיינת באיזורים מרוחקים ומבודדים בהם צפיפות האוכלוסין דלילה ואין הצדקה להשקעה בתשתיות קרקע.


כאמור החברה העומדת מאחורי משגר הלוויין היא החברה האמריקנית SpaceX, שבשיגור שלה התפוצץ הלווין הקודם עמוס 6. חברת SpaceX שיגרה גם בהצלחה את החללית הישראלית "בראשית" שהמריאה לירח בפברואר האחרון במטרה לנחות עליו, אולם כעבור שבעה שבועות מוצלחים התרסקה.

לחברת חלל תקשורת היכרות רבת שנים עם לקוחות ממשלתיים ואזרחיים באפריקה, בתחומי האינטרנט, הדאטה, הוידיאו וערוצי הטלוויזיה. החברה מספקת כיום ליבשת שירותים באמצעות הלוויינים עמוס 4 ועמוס 7, ויחד עם עמוס 17 החברה תיתן שירות מלא ללקוחותיה משלושת הלוויינים בו זמנית.

התכנון הייחודי, הטכנולוגיות שהוטמעו בו ומיקומו בחלל מעל היבשת, יאפשרו לעמוס 17 לכסות כל מדינה באפריקה בפס רחב במיוחד וברמת זמינות שירות הגבוהה ביותר. הטכנולוגיה הדיגיטלית המתקדמת שבו צפויה לאפשר ללקוחות לקבל שירותים מגוונים במהירות גבוהה, בעלות וביעילות טובים יותר.

דוד פולק, מנכ"ל חברת חלל תקשורת מציין כי החברה היא "החלוצה בישראל בתחום פעילות תקשורת לוויינים בין לאומית ויצרה תשתית שמהווה בסיס לתקשורת לוויינית בינלאומית". לדבריו, "שיגור הלוויין הוא אבן דרך משמעותית ואסטרטגית להמשך ביסוס מעמדה של ישראל בחלל ולצמיחתה של החברה".

חברת חלל תקשורת שהוקמה בשנת 1993, עוסקת באספקת שירותי תקשורת לוויינית ללקוחותיה, באמצעות לוויינים שבבעלותה המוצבים בנקודות שמיים שונות. החברה מספקת שירותי תקשורת לוויינית ללקוחותיה ברחבי אירופה, המזרח התיכון, אפריקה ואסיה.

הפופולריים