יריבו של ארדואן לישראל: "היחסים חשובים - נהפוך את טורקיה למתווכת הגונה"

רגע לפני הבחירות: יריבו של ארדואן במסר לישראל
רגע לפני הבחירות בטורקיה, גורמים בסביבתו של ראש האופוזיציה הטורקי, כמאל קיליצ'דראולו, משגרים מסרים חיוביים בנוגע לעתיד היחסים בין המדינות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כמאל קיליצ'דראולו, טורקיה, ראש אופוזיציה
צילום: צילום: רויטרס

בחירות בטורקיה: גורמים בכירים בסביבתו של ראש האופוזיציה הטורקית, כמאל קיליצ'דראולו, העבירו מסר מרגיע לישראל לקראת הבחירות שיתקיימו היום במדינה. כך פורסם היום (ראשון) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. אותם גורמים מסרו לכאן חדשות כי "יחסי טורקיה עם ישראל חשובים מאוד, והם חלק מהדינמיקה של איזונים אזוריים במזרח התיכון". ניצחון של קיליצ'דראולו בבחירות ידיח את הנשיא רג'פ טאיפ ארדואן אחרי שני עשורים בשלטון.

הגורמים הוסיפו כי אם ראש האופוזיציה ייבחר לתפקיד, הוא ירצה שטורקיה תיקח חלק משמעותי יותר בתיווך בסכסוך האזורי. "טורקיה תמיד שמרה על יחסים עם ישראל וניסתה לתרום לפתרון הסכסוך הערבי-ישראלי", מסרו והבטיחו: "זוהי מדיניות שתימשך תחת ההנהגה החדשה לאחר הבחירות, כי אנחנו רוצים שטורקיה תהפוך למתווכת הגונה באזור".

בנוגע לאפשרות של פגישה בין קיליצ'דראולו לראש הממשלה בנימין נתניהו במקרה של זכייה בבחירות, אמרו הגורמים כי "הוא מצפה לפתח יחסים עם מנהיגי המדינות במזרח התיכון, ללא שום דעות קדומות, במטרה להרחיב את השלום והיציבות".

הפופולריים