כאוס בפקיסטן לאחר מעצר ראש הממשלה לשעבר

כאוס בפקיסטן לאחר מעצר ראש הממשלה לשעבר
8 הרוגים ו-1400 עצורים בהפגנות למען אימראן חאן. יריבו של חאן, ראש הממשלה שבאז שריף: "לא נסבול אלימות ונמגר אותה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פקיסטן
צילום: צילום מסך

מעצמה גרעינית במשבר: לפחות שמונה בני אדם נהרגו בפקיסטן וכ-1,400 עוכבו לחקירה מאז מעצרו של ראש הממשלה לשעבר אימראן חאן שלשום (שלישי) בחשד לשורה של עבירות שחיתות. מעצרו של חאן, לאחר חודשים ארוכים של חיפושים אחריו, העלה את רמת המתיחות בין תומכיו לבין הצבא. אנשיו של חאן, כוכב הקריקט הגדול בתולדות פקיסטן, דורשים להפסיק את ההליכים נגדו שכן אם יורשע לא יוכל להתמודד שוב על ראשות הממשלה ממנה הודח בשנה שעברה.

אימראן חאן בבית המשפט

על פי החלטת בית משפט מעצרו של חאן בן ה-70 הוארך בשמונה ימים, לאחריהם הוא יוכל לבקש שחרור בערבות. עם זאת, תומכיו של חאן, המשוכנעים כי המערכת רודפת אותו, יצאו לרחובות איסלמבאד וערים מרכזיות אחרות ודרשו לשחררו מיידית.

"אם הוא לא ישוחרר, אנחנו נעצור את המדינה - אבל המחאה שלנו מתוכננת להיות שקטה", אמר מפגין למען חאן לרשת BBC. עם זאת, תוך זמן קצר התפתחו עימותים אלימים בין הצדדים ומאות מפגינים ו-145 שוטרים נפצעו. "אנחנו לא נסבול אלימות ונמגר אותה", הבטיח בנאום טלוויזיוני ראש הממשלה המכהן ויריבו הגדול של חאן שבאז שריף.

דובר מטעם הצבא כינה את האירועים מאז מעצרו של חאן כ"ימים שחורים עבור פקיסטן" והבטיח כי ייעשה הכול כדי להשיב את השקט לרחובות.

הפופולריים