אחות של אביאל שנרצח באירוע הירי בג'רבה: "איבדנו אדם עם לב יהלום"

אחות של אחד הנרצחים בג'רבה: היה לו לב יהלום
גורם ביטחוני בכיר: לא ניתן לקבוע חד משמעית אם אירוע הירי הוא פיגוע • רונה חדאד טענה בריאיון לכאן רשת ב כי "בתוניסיה רוצים להסתיר את הכול כדי לא לפגוע בתיירות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תיעוד ג'רבה תוניסיה פיגוע
צילום: תיעוד ג'רבה תוניסיה פיגוע

רונה, אחות של אביאל חדאד, אזרח ישראלי שנרצח באירוע הירי בג'רבה שבתוניסיה, אמרה היום (רביעי) בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב: "כולם אוהבים אותו. איבדנו אדם עם לב יהלום". רונה הוסיפה כי אביאל ובן דודם, בן חדאד, הנרצח היהודי השני באירוע, "היו כמו אחים". לדברי גורם ביטחוני בכיר, לא ניתן לקבוע באופן חד משמעי שמדובר בפיגוע.

האזינו לריאיון המלא בכאן רשת ב

רונה סיפרה כי המשפחה עשתה עליה מתוניסיה וכי אמם נפטרה לפני ארבע שנים. אביאל, אמרה, "נסע לג'רבה כדי לסדר את הדברים שלו בבית שלנו ואת החנויות של אבא, היה הולך וחוזר ומסדר". היא המשיכה ושחזרה כי כשנודע למשפחה על הירי הם ניסו להתקשר לאביאל - אך הוא לא ענה. גם חבריו לא ידעו מה קרה.

רונה אמרה כי לאחר שראו שערבים כתבו בפייסבוק "חבר שלנו מת" הם התקשרו לכל המשפחה וביקשו שיילכו למשטרה - שם טענו כי הם לא יודעים כלום. "בתוניסיה רוצים להסתיר את הכול כדי לא לפגוע בתיירות", האשימה רונה. 

נוסף לבני הדודים בן ואביאל חדאד, נרצחו באירוע הירי אמש באזור יהודי בג'רבה גם שלושה אנשי ביטחון. הירי אירע בזמן חגיגת הילולת שמעון בר יוחאי.

בהכנת הידיעה השתתף עמיחי שטיין

הפופולריים