חבר המושבעים פסק: טראמפ תקף מינית עיתונאית - אך לא אנס

חבר המושבעים פסק: טראמפ תקף מינית - לא אנס
טראמפ: "איני יודע מי זו אי ג'יין קרול. זה המשך ציד המכשפות הגדול בהיסטוריה" • סכום הפיצויים של שתי התביעות עומד על חמישה מיליון דולר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום: רויטרס
צילום: צילום: רויטרס

חבר המושבעים בניו יורק הכריע היום (שלישי) כי נשיא ארצות הברית לשעבר, דונלד טראמפ אחראי לתקיפה מינית בעיתונאית אי ג'יין קרול. התיק הינו אזרחי ולא פלילי לכן, המושבעים לא מצאו את טראמפ אחראי לאונס, אלא רק לפגיעה מינית. בנוסף, טראמפ הואשם כאחראי להשמצה של קרול.

סכום הפיצויים של שתי התביעות בהן הואשם טראמפ, הפגיעה המינית והוצאת הדיבה עומד על חמישה מיליון דולר אותם יצטרך לשלם לאי ג׳יין קרול. טראמפ הגיב לפסיקה ואמר: "איני יודע מי זו אי ג׳ין קרול. זה המשך ציד המכשפות הגדול בהיסטוריה".

המקרה המדובר קרה ב-1996 כאשר קרול פגשה בטראמפ בחנות יוקרתית בניו יורק, שם טראמפ לקח אותה לחדר ההלבשה ואנס אותה. קרול הגישה נגדו תביעה אזרחית על האונס וכן על דברים שאמר אחר כך, בהם האשים אותה בכך ששיקרה בטענותיה.

חבר המושבים, אחרי דיון שארך שעתיים בלבד, צידד בתביעתה של קרול בשתי התביעות ופסק פיצויים בגובה 5 מיליון דולר. המשמעות היא שטראמפ, בהנחה שהפסיקה תשאר על כנה גם אחרי ערעורים, יצטרך לשלם פיצויים, אולם אין לתיק משמעות פלילית. טראמפ סרב להעיד בפני המושבעים במהלך המשפט ואף לא הופיע לדיונים.

בנוסף לתיק משפטי זה, טראמפ הואשם בחודש שעבר בתיק פלילי בניו יורק בנוגע לדמי שתיקה ששילם לנשים עמן קיים יחסים ובקרוב צפויה החלטה גם בעניין העמדה לדין אפשרית שלו בנוגע לניסיונות להטות את תוצאות הבחירות בג'ורג'יה. כמו כן, נמשכת החקירה הפדרלית בעניין לקיחת המסמכים הסודיים לאחוזתו.

הפופולריים