בכירים בריטים מגנים על המשטרה: "ניצבו מול החלטות קשות"

בבריטניה מגנים על המשטרה: "היו החלטות קשות"
בממלכה הדפו את הטענות על יחס קשה למפגינים נגד המלוכה: "הפגנות הפכו להפרות סדר". המוחים לא משתכנעים: "התנהגו כלפינו כמו במדינת משטרה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנות, לונדון, נגד מלוכה,
צילום: צילום מסך

בממשלת בריטניה דוחים את הטענות שנשמעו על היחס הנוקשה למפגינים נגד המלוכה תוך כדי הכתרתו של המלך צ'רלס השלישי. על פי דיווחים רשמיים 52  מפגינים נעצרו ואחרים דיווחו על יחס נוקשה תוך הפעלת כוח פיזי מצידם של השוטרים.

התנהלות של כוחות השיטור שנשלחו לרחבי לונדון זכו לביקורת מצד גורמים רבים בממלכה בהם חברי פרלמנט מהאופוזיציה וארגוני זכויות אדם. עם זאת שרת ההתרבות לוסי פרייזר מחזיקה בדעה הפוכה. פרייזר אמרה לרשת BBC כי זכות ההפגנה וחופש הביטוי "אמנם מאוד חשובים" אך "השוטרים שהיו ברחובות נדרשו לקבל החלטות קשות".

עם זאת, בקרב ארגונים המתנגדים להמשך המלוכה עדיין לא נרגעים מן האירועים. מספר מפגינים הגיעו למוקדים שונים במרכז לונדון עם שלטים עליהם נכתב "לא המלך שלי".הארי סטראטון, העומד בראש ארגון נגד המלוכה סיפר: "באו שוטרים ועצרו שישה מפגינים. הם לא אמרו למה עוצרים אותם ולאן לוקחים אותם – זה באמת הזכיר מדינת משטרה".  ראש ארגון אנטי מלוכני אחר גרהאם סמית' צייץ: "אמרו לי לא פעם שהמלוכה כאן כדי להגן על החרויות שלנו – והנה החירויות שלנו מותקפות בשם הארגון הזה".   

בכירה במשטרת לונדון, קומנדר קארן פינדלי התייצבה מול המצלמות ואמרה: "אנחנו מבינים את הדאגה אך יש מצבים שבהם מחאה עוברת להיות הפרה של סדר ציבורי וכאן אנחנו חייבים להיכנס לתמונה.

הפופולריים