טבח נוסף בטקסס: שמונה הרוגים באירוע ירי במרכז קניות

ארה"ב: שמונה בני אדם נהרגו באירוע ירי בטקסס
שמונה ימים אחרי הטבח הקודם במדינה, פתח אדם בירי לעבר אנשים ששהו בקניון צפונית לדאלאס - וחוסל על ידי שוטרים. שבעה בני אדם נפצעו, שלושה מהם באורח קשה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אירוע ירי בטקסס - 7.5.23
צילום: צילום: רויטרס

האלימות משתוללת בארצות הברית: שמונה בני אדם נהרגו באירוע ירי שהתרחש היום (ראשון) במרכז קניות בעיר אלן, צפונית לעיר דאלאס שבטקסס. אדם פתח באש לעבר אנשים ששהו בקניון, ולאחר זמן מה נורה למוות על ידי השוטרים. מותם של שישה מההרוגים נקבע בזירה, ומותם של שניים נוספים נקבע מאוחר יותר בבית החולים. באירוע נפצעו שבעה אנשים, מתוכם שלושה במצב קשה.

זירת הירי בטקסס (צילום: רויטרס)

בשבוע שעבר זיעזע את טקסס אירוע ירי נוסף, כאשר אדם רצח חמישה משכניו לאחר שאלה ביקשו ממנו בשעת לילה להפסיק לירות בחצר ביתו כדי שיוכלו לישון. הרוצח, תושב העיירה קליבלנד שליד יוסטון בן 39, נכנס לבית השכנים חמוש ברובה וירה למוות מטווח קרוב בשלוש נשים, בגבר ובילד בן שמונה. בבית היו עוד חמישה בני אדם אך הם לא נפגעו.

בפברואר ארעו שני מקרי ירי לעבר יהודים בלוס אנג'לס תוך יממה אחת. במקרה הראשון נורה גבר יהודי אחרי שיצא מבית הכנסת בשכונה היהודית בעיר. הוא נפצע, טופל ושוחרר מבית החולים. המשטרה מסרה כי טרם ברור אם הרקע הוא פשע שנאה או בעל מניע אנטישמי. במקרה דומה, נורה יהודי נוסף סמוך לבית כנסת. נעצר חשוד הקשור לשתי התקריות, כשבחזקתו היה נשק. הפדרציה היהודית של לוס אנג'לס אמרה כי התקריות הם חלק מ"היסטוריה של איבה של כלפי הקהילה היהודית", וכי הם יוגדרו כפשעי שנאה.

הפופולריים