יצילו את המונרכיה? מדד הפופולריות של משפחת המלכותית

יצילו את המונרכיה? מדד הפופולריות בארמון
רבים ראו את הטקס היום וחשבו לעצמם – עד מתי בית המלוכה ימשיך להכתיב סדר יום בבריטניה? מסתבר שאם זה תלוי בבריטים המונרכיה לא הולכת לשום מקום, אבל לא בטוח שזה יהיה המצב גם במלך הבא
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הכתרת המלך צ'רלס 06.05.23
צילום: צילום: אי-פי

המלך צ'ארלס השלישי מתחיל את כהונתו עם תמיכת רוב תושבי בריטניה, אבל לא בטוח שזה יישאר כך. לפי מכון הסקרים "Yougov", יותר מ-60% מהבריטים חושבים שצריך להמשיך את המונרכיה, כשאחד מתוך ארבעה מאמין שהתושבים צריכים לבחור את ראש המדינה.

אומנם יש רוב, אבל שיעור התמיכה בשפל. לפני עשור 75% תמכו במלך, פחות מ-20% בראש מדינה נבחר. שינוי המגמה קשור כנראה לחילופי הדורות. בריטים מעל גיל 65 תומכים במלוכה. אך מתחת לגיל 24, שיעור התמיכה עומד על 32% בלבד. 

ואם יש מישהו שישפר את התדמית של בית המלוכה זה לא המלך צ'רלס. מי שגנבה את תשומת הלב היא האחות הקטנה - הנסיכה אן, שהפכה לבת משפחת המלוכה הפופולארית ביותר, עם 72% של תמיכה. מי שנמצא איתה ראש בראש, הוא יורש העצר ויליאם ואשתו קייט מידלטון - שנמצאץ במקום השלישי עם 71% אחוזי תמיכה.

המלך החדש צ'רלס השלישי נמצא רק במקום הרביעי, עם 59%. המלכה קמילה דווקא משפרת עמדות ביחס לעצמה - עם 48% של תמיכה. הארי ומייגן, אגב, לא זכורים לטובה בבריטניה, והם מקבלים פחות מ-30% כל אחד מהם.

התמיכה בבית המלוכה הבריטי נמצאת בשפל, וגם אם היא עדיין גבוהה, סביר להניח שהכתרה כזאת וחגיגיות כזאת, לא יחזרו על עצמן, אחרי עידן המלך צ'רלס השלישי.

הפופולריים