ברזיל: המשטרה פשטה על ביתו של ז'איר בולסונארו

ברזיל: המשטרה פשטה על ביתו של ז'איר בולסונארו
הנשיא לשעבר הסתבך הפעם ברישום כוזב של חיסון לקורונה במשרד הבריאות הברזילאי. הערכה: הרישום הכוזב נועד לאפשר לבולסונרו להיכנס לארצות הברית ללא בעיות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא ברזיל ז'איר בולסונארו בבית הלבן 19.03.19
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ברזיל לשעבר שוב מסתבך: המשטרה פשטה היום (רביעי) על ביתו של הנשיא לשעבר ז'איר בולסונארו. זאת כחלק מחקירה העוסקת בהזנת נתונים שקריים בנוגע להתחסנות האוכלוסייה במהלך מגיפת הקורונה. בולסונארו צפוי למסור עדות בפרשה בהמשך היום. הבוקר נעצר יועצו הקרוב של בולסונרו.

בולסונרו עם העוזר שנעצר

במשטרת ברזיל הסבירו כי מדובר בחשדות חמורים מאוד שכן, חלק מהאנשים שהוזנו במערכת כמחוסנים לא התחסנו כלל אך זכו להטבות המגיעות לכל אלו שהתחסנו בלשכות הבריאות. ממידע שהגיע לחלק מהעיתונים עולה כי במערכות משרד הבריאות כי בולסונרו עצמו ובני משפחתו מופיעים ברישומי משרד הבריאות כמחוסנים – זאת למרות שבתקופת נשיאותו הצהיר הנשיא כי לא יתחסן מפני המחלה. ההערכה היא כי סימונו של הנשיא כמחוסן נועד לאפשר לו להיכנס ללא קשיים לארצות הברית. גם בארצות הברית מתנהלת כעת חקירה האם כניסתו של נשיא ברזיל למדינה התאפשרה באמצעות הצהרה כוזבת על חיסון.

אגב, לפני השבעתו של הנשיא החדש לולה דה סילווה עזב בולסונארו את ברזיל ושהה בפלורידה במשך כשלושה חודשים. הוא שב לארצו רק לפני מספר שבועות. .

הפופולריים