טבח בבית ספר בסרביה: תלמיד רצח 8 מחבריו

טבח בבית ספר בסרביה: תלמיד רצח 8 מחבריו
תלמיד כיתה ז' הגיע לבית ספר בבלגרד כשהוא חמוש ברובה ופתח באש במסדרון. הוא נעצר. מקורות בסרביה: היורה מגיע ממשפחה מבוססת של רופאים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סרביה, חשוד בירי בבית ספר
צילום: צילום מסך

טבח בבית ספר בסרביה: כלי תקשורת במדינה מדווחים כי תלמיד בן 14 הגיע היום (רביעי) לבית ספרו בבלגרד פתח באש ורצח תשעה בני אדם. האירוע התרחש בבית הספר היסודי "ולדיסלב ריבניקר" בבירה הסרבית. על פי הדיווחים תלמיד כיתה ז', הגיע למקום כשהוא חמוש באקדח, ירה תחילה בשומר והרג אותו – לאחר מכן נכנס למבנה בית הספר ופתח באש בתוך מסדרון. כתוצאה מירי זה נהרגו 8 תלמידים.

לפי דובר משטרת בלגרד, מתוך שמונת הנרצחים, שבע היו בנות. ארבעה בנים ושתי בנות נוספות נפצעו. עוד הוסיף הדובר כי המניע לירי טרם ידוע והיורה בן ה-14 תכנן את הירי כחודש מראש. לחשוד הייתה רשימה של ילדים שהוא שם כמטרה, הוא תכנן לאילו כיתות לימוד הוא ייכנס קודם, וייתכן כי בחר כיתה ספציפית משום שהיא הייתה קרובה לכניסה.

יתרה מזאת, היורה שרטט מפה מדויקת של הכניסה והיציאה של בית הספר. מפה שנמצאה על שולחנו, והוא כאמור תעדף את המטרות בהן רצה לפגוע. הדובר אמר כי השרטוט נראה כאילו נלקח מתוך משחק מחשב או סרט אימה.

כמו כן, הדובר פירט כי האקדח בו השתמש היורה היה מסוג 9 מ"מ אותו לקח מהדירה של אביו. בתוך כך, היורה בדרכו להיכנס לבית הספר השאיר את התיק שלו במקום בו הכין ארבע מנות של קוקטייל "מולוטוב". עם כניסתו לבית הספר, הוציא התלמיד את האקדח וירה בשומר שניצב בכניסה. לאחר מכן, כיוון את אקדחו וירה לעבר ילדה שישבה ליד שולחנה.

על פי הדיווחים שני מורים כבני 50 נפצעו בירי והובהלו לבתי חולים מקומיים. מילאן מילושביץ' שבתו לומדת בכיתה בה החל מסע הירי סיפר: "תחילה הוא ירה במורה מסויימת ואז החל לירות באופן רנדומלי. אחרי זה ראיתי כמה ילדות עם דם על הבגדים שלהן. הן סיפרו שהיורה היה בחור שקט והצטרף לכיתה שלהן רק לאחרונה". 

התלמיד היורה נעצר ואחת ההערכות שנבדקות הן שהוא ביצע את הירי תחת השפעת סמים. בתקשורת הסרבית דווח כי הוריו של התלמיד הם עובדי מערכת הבריאות וכי מדובר במשפחה מבוססת. 

הפופולריים