נשיא איראן במרחק נגיעה מישראל: "המשטר הציוני הפך לפגיע"

ראיסי במרחק נגיעה: "המשטר הציוני הפך לפגיע"
לראשונה זה 12 שנה: נשיא איראן הגיע לסוריה • אסד וראיסי חתמו על מזכר הבנות לתוכנית לשיתוף פעולה אסטרטגי ארוך טווח
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא סוריה אסד ונשיא איראן ראיסי בזמן ביקורו בסוריה 03.05.23
צילום: -

נשיא איראן איברהים ראיסי נאם הערב (רביעי) במהלך ביקורו בסוריה ואמר כי "המשטר הציוני הפך הרבה יותר פגיע, והיום היוזמה והכוח באזור נמצאים בידי המוג'אהדים הפלסטינים והלוחמים הפועלים לשחרור ירושלים".

עוד טען ראיסי כי איראן תתמוך במשטר הסורי לאורך שיקום המדינה, ובין שתי המדינות, האומות והממשלות מתנהלת מערכת יחסים אסטרטגית, ולעולם לא ניתן יהיה לשבור את הקשר הזה. זאת לאחר קיפאון ממושך שהגיע הבוקר לביקור רשמי של ראיסי בדמשק.

ראיסי מתקבל בנמל התעופה בדמשק

מדובר בביקור ראשון של נשיא איראני על אדמת סוריה מאז 2011 – השנה בה פרצה ההתקוממות נגד בשאר אסד. ברחבי הבירה הסורית נתלו שלטים המברכים את נשיא איראן עם בואו לסוריה. נשיא סוריה אסד ונשיא איראן ראיסי חתמו על מזכר הבנות לתוכנית לשיתוף פעולה אסטרטגי ארוך טווח, כך מדווחת הטלוויזיה הסורית הממלכתית.

נשיא סוריה אסד אמר בפתח פגישתו עם ראיסי כי "היחסים בין המדינות התבטאו ביציבות למרות כל הסערות הפוליטיות והביטחוניות שהיכו באזור". נשיא איראן אמר: "סוריה התגברה על מכשולים רבים, והיום ניתן לומר שהתגברתם על כל הבעיות וניצחתם, למרות האיומים והסנקציות שהטילו עליכם".

על פי דיווחים בסוריה, ביקורו של איברהים ראיסי במדינה יימשך יומיים ומתלווה אליו משלחת פוליטית וכלכלית גדולה. נשיא הרפובליקה האסלאמית יקיים שיחות עם נשיא סוריה אסד בנושאים פוליטיים וכלכליים ויחתום על הסכמים.

אסד וראיסי חותמים על מזכר הבנות (צילום: רויטרס)

הפופולריים