החזית הנשיאותית

גיאורגיה: חברת התעופה הלאומית מחרימה את הנשיאה

גיאורגיה: חברת התעופה הלאומית מחרימה את הנשיאה
סולומה זורביאשווילי הכריזה שלא תטוס עם חברות שיחדשו את הקשר האווירי עם רוסיה. התגובה של חברת התעופה הלאומית לא איחרה להגיע
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סולומה זורביאשווילי
צילום: צילום מסך

חברת התעופה הלאומית הגיאורגית "Georgian Airways" הודיעה כי תחרים מעתה את הנשיאה סולומה זורביאשווילי ולא תרשה ש"גף רגלה תדרוך עוד במטוסיה". מדובר בצעד תגובה של חברת התעופה להצהרה חריפה של זורביאשווילי עצמה נגד חברת התעופה שהסכימה לחדש את הטיסות הישירות למוסקווה לאחר יותר מ-4 שנים של נתק אווירי.

הפרשה החלה לפני כשבועיים אז ביטלה רוסיה באופן חד צדדי את הצורך בוויזות כדי להגיע מגוארגיה לפדרציה הרוסית ובמקביל הודיעה מוסקווה כי תאפשר לטיסות ישירות לגאורגיה לצאת משטחה. הצעד התקבל בהבנה על ידי השלטון הלאומני הגיאורגי שמעוניין בשובו של התייר הרוסי לגיאורגיה. לכן, למרות היחסים העוינים בין שתי המדינות מאז המלחמה ביניהן ב-2008 הממשלה הגיאורגית אפשרה טיסות ישירות ממוסקווה.

עם זאת, מי שמתנגדת בחריפות למהלך היא הנשיאה סולומה זורביאשווילי הנחשבת לפרו מערבית. לאחר ההכרזה של הממשלה לא תימנע טיסות ישירות בין שתי המדינות הכריזה נשיאה כי יש להחרים כל חברת תעופה שתתחיל לטיס לרוסיה.

כעת חברת התעופה הלאומית הגיאורגית החליטה להשיב אש ולהחרים את הנשיאה עצמה. בהודעה תקיפה של החברה נאמר: "הגברת סולומה הכריזה על חרם על חברת התעופה הלאומית. אנחנו מצידנו מכריזים עליה כפרסונה נון גרטה עד שהיא לא תתנצל בפני העם הגאורגי – הוא לא תעלה על המטוסים שלנו". כך או אחרת – נושא היחסים עם רוסיה ימשיך לקרוע את החברה הגיאורגית.

הפופולריים