הסקנדל החדש

עבירת התנועה שהפכה לאיום על ממשלת בריטניה

עבירת התנועה שהפכה לאיום על ממשלת בריטניה
שרת הפנים סואלה ברוורמן הביכה את ממשלת סונאק לאחר שהתברר כי ניסתה לארגן לעצמה קורס נהיגה פרטי במקום להתייצב הנדרש לציבורי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סואלה ברוורמן
צילום: מסך

עבירת מהירות שביצעה שרת הפנים של בריטניה סואלה ברוורמן התפתחה למשבר של ממש במערכת הפוליטית הבריטית: כעת ראש הממשלה רישי סונאק יצטרך לדון עם היועץ הממשלתי לענייני אתיקה האם נפל פגם מהותי בהתנהלותה של ברוורמן, בעוד האופוזיציה דורשת לחקור את השרה הבכירה.

ציוץ התוקף את שרת הפנים

הפרשה החלה בשנה שעברה, אז ברוורמן נתפסה נוהגת במהירות מופרזת בעת ששימשה כיועצת המשפטית לממשלה. בשל העבירה שביצעה עמדו בפניה שתי אפשרויות – הורדת נקודות ברישיון הנהיגה וקנס כספי, או השתתפות כאחד האדם בקורס לנהיגה מונעת.

על פי מידע שנתגלה כעת ברוורמן היא פנתה לגורמים שונים בניסיון לארגן לעצמה קורס פרטי תוך התחמקות מהתייצבות לקורס הכללי הנועד לכל אזרחי הממלכה. הבדיקה של היועץ לענייני אתיקה לא תתמקד בעבירת התנועה שביצעה שרת הפנים, אלא בניסיון שלה לארגן לעצמה קורס נהיגה פרטי. עם זאת, עיתונאים שונים בבריטניה טוענים כי דובריה של ברוורמן שיקרו בזמנו בכך שהכחישו נמרצות את עצם ביצוע עבירות התנועה.

האופוזיציה, כאמור, הסתערה על הפרשה וסגנית מנהיגת הלייבור אנג'לה ריינר הצהירה כי על סונאק להתייצב בפרלמנט ולהשיב על הטענות החמורות נגד ברוורמן.

הפופולריים