המלחמה באוקראינה

לראשונה מתחילת המלחמה: כוחות פרו-אוקראינים חצו את הגבול לרוסיה

כוחות פרו-אוקראינים חצו את הגבול והשתלטו על עיירה רוסית
"גדוד המתנדבים הרוסים", הלוחם לצד קייב, הודיע כי אנשיו השתלטו על עיירה ויישוב במחוז בלגורוד מעבר לגבול. באוקראינה אישרו: "מדובר בניסיון ליצור רצועת ביטחון"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כוחות מטעם אוקראינה השתלטו על עיירה רוסית
צילום: ללא

כוחות פרו-אוקראינים חצו היום (שני) את הגבול לעבר רוסיה והצליחו להשתלט על עיירת הגבול הרוסית קוזניצה, שבמחוז בלגורוד. הכוח החודר - "גוף המתנדבים הרוסים", הלוחם לצד אוקראינה, טען כי השתלט גם על יישוב נוסף באזור. בכיר במודיעין האוקראיני אישר את הדיווח ואמר כי "המטרה היא להרחיק את האויב מהגבול וליצור רצועת ביטחון שנועדה להגן על אוקראינה".

איש המיליציות הפרו-רוסיות בדונצק התייחס למצב בבלגורוד ואמר: "חיל המתנדבים הרוסים, הנלחמים לצד אוקראינה נכנס לעומק מאות מטרים לתוך מחוז בלגורוד עם טנק ותמיכה ארטילרית מצבא אוקראינה. יש עימות עם מסוקים וארטילריה רוסיים, ויש מספר פצועים רוסיים". האוקראינים טוענים כי מתנהלים קרבות ליד אתר שיש בו נשק גרעיני. ההערכה היא שפרטיזנים תומכי אוקראינה קיבלו נשק - כולל שריוניות ומל"טים - ופתחו במתקפה על בסיסים הסמוכים לבלגורוד. במקביל, הופצו קלטות בין תושבים מקומיים לפיהן "העיר תכף תשוחרר על ידי אוקראינה".

משרד החוץ הרוסי הודיע אתמול כי רוסיה כבשה את העיירה בחמוט שבמזרח אוקראינה. בהודעה מטעם המשרד נמסר כי "כתוצאה ממהלכי היחידות ההתקפיות של כוח וגנר, שנתמכו בידי ארטילריה ומטוסים של הצבא הרוסי, שחרורה של בחמוט הושלם". לפי הערכות של גופי מודיעין במערב, הקרב בבחמוט נמשך יותר מתשעה חודשים, ובמהלכו ספגו הרוסים אלפי אבדות. "הנשיא ולדימיר פוטין מברך את יחידות התקיפה של וגנר, כמו גם את כל המשרתים בצבא רוסיה, שסיפקו לו את התמיכה הדרושה והההגנה, על השלמת המבצע", נמסר מדוברות הקרמלין.

הפופולריים