מהמעקב ועד החשיפה: הפרטים על תפיסת "אנשי המוסד" בטורקיה

מהמעקב ועד החשיפה: הפרטים על תפיסת "אנשי המוסד" בטורקיה
התקשורת המקומית מדווחת כי "רשת הריגול" הישראלית ערכה פגישות עם פעילים טורקים המשתייכים ל"תנועת גולן", והכווינה אותם לפעול נגד מטרות איראניות על אדמת טורקיה | כל הדיווחים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חשיפת רשת ריגול בטורקיה 23.5.23
צילום: ללא

העיתון הטורקי "סבאח" דיווח היום (שלישי) כי סוכנות הביון במדינה עצרה 11 מרגלים שפעלו בשירות המוסד הישראלי, אשר ניסו לכאורה לפעול נגד חברה איראנית ו-23 אזרחים איראניים שנמצאים על אדמת טורקיה. בתקשורת הטורקית מדווחים כי שלושה אנשי מוסד יצרו קשר עם מנהיג החוליה, ופגשו אותו בכמה הזדמנויות במדינות שונות באירופה, שם עבר אימונים והדרכה. המפגשים הללו התאפשרו דרך אדם שלישי - שלטענת הטורקים משתייך ל"תנועת גולן" המוכרת כארגון טרור במדינה, ומונהגת על ידי המנהיג הרוחני פטהוללה גולן.

מפקד החוליה, סלז'וק

בתקשורת הטורקית מעריכים כי החוליה המקורית מנתה 15 בני אדם שגויסו על ידי המוסד, וכי הרשויות עורכות חיפושים אחר שניים נוספים. לטענתם, שלושת אנשי המודיעין הישראלי שנפגשו עם ראש החוליה הציגו את עצמם בשמות Hose-Jorhe Satia, Thomas Alfonso ו-Raul. החקירה התנהלה במשך כשנה וחצי, ופריצת הדרך במעקב אחר החוליה הגיעה כאשר המודיעין הטורקי איתר קופסה עם איום שנשלחה לאחד מהיעדים שאחריהם ביצעה החוליה מעקב.

תיעוד מהמעקב שפורסם בתקשורת הטורקית

פטהוללה גולן, מנהיגה הרוחני של "תנועת גולן" - שלה השפעה גדולה בתחומי החינוך, הדת, התקשורת והכלכלה בטורקיה עד היום, נתפס בעיני רבים מהמערב כמנהיג מתון. בעברו, הוא היה מנהיגה הרוחני של מפלגת הצדק והפיתוח בטורקיה, גם בתקופת שלטונו של הנשיא רג'יפ טאיפ ארדואן, עד הקרע שנוצר בין השניים ב-2010. כיום הוא מתגורר בארצות הברית עם 100 מאנשיו.

הפופולריים