אחרי שנים: התחדשו החיפושים אחרי שרידיה של מדלן מקאן

אחרי שנים: התחדשו החיפושים אחרי שרידיה של מדלן מקאן
צוותים של משטרת פורטוגל יחד עם חוקרים גרמניים מחפשים את שרידי גופתה של מקאן, שנעלמה לפני 16 שנים, במאגר מים שנמצא 50 ק"מ מהמקום שבו נראתה לאחרונה • לפני כשלוש שנים הרשויות בגרמניה קשרו לפרשת היעלמותה אסיר שהורשע בעבירות מין, אך הם לא חושפים אם סיפק מידע חדש שהוביל לחידוש החיפושים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מיוחד: התובע הגרמני בפרשת מדלן מקאן מדבר
צילום: מיוחד: התובע הגרמני בפרשת מדלן מקאן מדבר

האם 16 שנות תעלומה, אכזבות וגעגועים יסתיימו הפעם? שלוש שנים, אחרי שהרשויות בגרמניה קשרו אסיר לפרשת היעלמותה של הילדה מדלן מקאן ב-2007 בדרום פורטוגל – נפתחו היום (שלישי) חיפושים  לא רחוק מהמקום שבו נראתה בפעם האחרונה. החיפושים עשויים להביא לממצאים חדשים, ואולי לשים קץ לסיפור הנורא הזה.

צוותים של משטרת פורטוגל יחד עם חוקרים גרמניים מחפשים את שרידי גופתה של הילדה במאגר מים שנמצא 50 קילומטרים מהמקום שבו נראתה מדלן לאחרונה. מה שהביא כעת לחיפושים המחודשים הוא עבריין המין הגרמני כריסטיאן ברוקנר, שיושב בכלא בגרמניה על עבירות מין. ככל הידוע לחוקרים, בזמן החטיפה ברוקנר הסתובב באזור דרום פורטוגל. החשד הוא שהוא זה שחטף את מדלן ורצח אותה.

זו לא הפעם הראשונה שחוקרים מחפשים באותו מאגר מים אחרי שרידיה של מדלן, אך הם לא חושפים איזה מידע חדש התגלה בנוגע לברוקנר, והוביל לחיפושים מחודשים.

חיפושים אחר מדלן מקאן במאגר, צילום: אי-פי

ב-3 במאי 2007 הוריה של מדלן חזרו ממסעדה שהייתה מול החדר שבו התאחסנה המשפחה. אחיה של מדלן, תאומים כבני שנה, היו בחדר, ומדלן שכמעט מלאו לה 4 שנים נעלמה. היו הרבה תיאוריות לגבי היעלמותה של מדלן לאורך השנים. גם בני המשפחה נחשדו בהתחלה כקשורים לחטיפה על ידי משטרת פורטוגל. הם נוקו מחשד בסופו של דבר.

הפופולריים