רוסיה ובלארוס חתמו על הסכם פריסת נשק גרעיני טקטי

רוסיה ובלארוס חתמו על הסכם פריסת נשק גרעיני טקטי
על פי הדיווח בתקשורת הרוסית, שר ההגנה שויגו התבטא כי המערב מנהל "מלחמה לא מוצהרת" נגד שתי המדינות • באוקראינה ממשיכים להכחיש כי הם עומדים מאחורי התקיפה בקרמלין וטוענים - יירטנו 36 כטב"מים מתוצרת איראנית שהשתתפו בתקיפה רוסית מבהלך הלילה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
לוקשנקו ופוטין
צילום: אי.פי

דיווח ברוסיה: שרי ההגנה של רוסיה ובלארוס חתמו הבוקר (חמישי) על הסכם פריסת נשק גרעיני טקטי רוסי על אדמת בעלת בריתה. שר ההגנה הרוסי סרגיי שויגו הדגיש כי ההחלטה על הפעלת הנשק הגרעיני תישאר בלעדית בידי הפדרציה הרוסית. שויגו אף התבטא כי המערב מנהל "מלחמה לא מוצהרת" נגד רוסיה ובלארוס. 

בתוך כך, ראש כוח וגנר, יבגני פריגוז'ין, הודיע כי כוחותיו החלו לסגת מהעיר באחמוט באוקראינה. ביום שבת האחרון הודיע פריג'וזין, ולאחר מכן משרד ההגנה הרוסי על כיבוש העיר, ומיד אחר כך הודיע כי ב-25 במאי כוחותיו יחלו לסגת מהעיר. לדברי ראש הכוח, בכוונת אנשיו לצאת מבאחמוט עד ה-1 ביולי ולמסור את העיר לצבא הסדיר של רוסיה.

בנוסף, משרד החוץ הרוסי הודיע על גירושם של חמישה דיפלומטים שוודים וסגירת הקונסוליה של המדינה הסקנדינבית בסנט פטרסבורג. גם הקונסוליה הרוסית בעיר גטבורג השוודית תיסגר. מדובר בצעד תגובה על החלטה של שוודיה לגרש דיפלומטים רוסים לפני כחודש. יחסי שתי המדינות הורעו משמעותית בעקבות הניסיון בשטוקהולם להתקבל לנאט"ו.

אוקראינה: יירטנו 36 כטב"מים מתוצרת איראנית 

באוקראינה הודיעו היום (חמישי) כי יירטו הלילה 36 כטב"מים רוסים מתוצרת איראנית במסגרת מתקפה רוסית הלילה ברחבי אוקראינה. לדבריהם, המתקפה הייתה של 36 כטב"מים סך הכל ואוקראינה הצליחה ליירט את כולם ללא יוצא מן הכלל.

היועץ הבכיר לנשיא אוקראינה, מיכאיל פודוליאק, עדיין מכחיש כי לאוקראינה היה כל קשר למתקפת הכטב"מים ה"המוזרה וחסרת הטעם" על הקרמלין; וזאת על אף דיווח הניו יורק טיימס, לפיו סוכנויות הביון האמריקניות סבורות כי אחד מגופי הצבא או המודיעין האוקראיניים עומדים מאחורי המתקפה. פודוליאק מסר לסוכנות הידיעות רויטרס כי רוסיה מנסה להפחית את משלוח הנשק לאוקראינה מהמערב באמצעות הגברת החששות במערב מהסלמה של העימות.

דובר הקרמלין דמיטרי פסקוב הגיב גם הוא לדיווח ואמר כי רוסיה טענה מלכתחילה שאוקראינה עומדת מאחורי תקיפת הכטב"מ שבוצעה בתחילת חודש מאי. "אנחנו אמרנו מיידית כי משטר קייב עומד מאחורי זה. בסוף, זה לא באמת משנה איזו יחידה של המשטר בקייב עומדת מאחורי זה," אמר פסקוב.

 

 

 

הפופולריים