רוג'ר ווטרס נחקר בברלין לאחר שהופיע בלבוש שמזכיר "מדים נאציים"

רוג'ר ווטרס נחקר לאחר שהופיע בלבוש שמזכיר "מדים נאציים"

סולן ובסיסט להקת "פינק פלויד" לשעבר נחקר במשטרת ברלין בחשד להסתה משום שלבש מעיל ארוך ושחור שעל זרועו סרט אדום במהלך הופעתו בבירת גרמניה. במשטרת ברלין מסרו לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP כי בגדים אלו מזכירים מדי קצין SS
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רוג'ר ווטרס הופעה ברלין
צילום: ללא

סולן ובסיסט להקת "פינק פלויד" לשעבר רוג'ר ווטרס נחקר במשטרת ברלין בחשד להסתה, לאחר שלבש חליפה בסגנון מדים נאציים במהלך הופעתו בבירת גרמניה בשבוע שעבר. במשטרת ברלין מסרו היום (שישי) לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP כי פתחו בחקירה משום שניתן לעשות בלבוש שימוש להאדרה או הצדקה של השלטון הנאצי ובכך להפר את הסדר הציבורי". הוא הוסיף כי בגדיו של ווטרס בהופעה מזכירים מדי קצין SS.

בתמונות וסרטונים שפורסמו ברשתות החברתיות נראה המוזיקאי לובש מעיל ארוך ושחור ועל זרועו סרט אדום. וזה לא הדבר היחיד שעורר מחלוקת בהופעה- שבמהלכה גם הוקרנו שמותיהם של כמה אנשים שהלכו לעולמם, בהם אנה פרנק ועיתונאית אל-ג'זירה שירין אבו עקלה שנהרגה מירי צה"ל. הדבר גרר ביקורת לפיה ווטרס מנסה לייצר סימטריה בין המצב בשטחים לבין השואה.

לצד זאת, יש לציין כי בגדיו של ווטרס הם חלק מעלילת אלבום הקונספט THE WALL, בהם נעשה שימוש במשך עשרות שנים במהלך הופעות, סרטים ודימויים שונים שעוסקים באלבום.

הפופולריים