דיווח בארה"ב: כוחות ישראליים הרגו פלסטיני בן 14, וביצעו וידוא הריגה במחבל

דיווח בארה"ב: כוחות ישראליים הרגו פלסטיני בן 14 בג'נין
תחקיר של עיתון הוושינגטון פוסט טוען שבזמן מהלך מבצע של מסתערבים ללכידת שני חשודים בטרור - נורו יריות אל תוך ההמון שהובילו למותו של הנער עומר אוואדין - ובוצע וידוא הריגה באחד המחבלים שחוסלו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חיסול מחבלים בג'נין
צילום: ללא קרדיט

דיווח בארצות הברית: עיתון הוושינגטון פוסט פרסם היום (שישי) שכוחות ישראלים הרגו ילד פלסטיני בן 14 בפשיטה על ג׳נין ב-16 במרץ וביצעו וידוא הריגה במחבל למרות שאין עדויות לכך שהיה חמוש.

בתחקיר נרחב, אשר מסתמך על שחזור האירועים באמצעות ניתוח חומרים מצולמים מהזירה, קובע הוושינגטון פוסט כי ישראל אחראית להריגתו של עומר אוואדין, בן 14, אשר רכב על אופניו בסמוך לזירה, במהלך מבצע של מסתערבים ללכידת שני חשודים בטרור. העיתון מצא עוד כי הכוחות הישראלים ירו בתוך ההמון במהלך המרדף שלהם אחרי שני החשודים וכי אחרי שהרגו אותם, בוצע וידוא הריגה באחד מהם.

במסגרת פעילות בג'נין בחודש מרץ, כוחות ימ"מ חיסלו ארבעה מחבלים בעיר. בעקבות מידע מודיעיני הכוחות חיסלו את המבוקשים - נדאל אמין חאזם, כבן 28 תושב ג'נין, פעיל הג'יהאד האיסלאמי שהניע פעילות טרור משמעותית ותיכנן פיגועים נוספים. היעד השני הוא יוסף אבו אשרין, כבן 30 גם הוא תושב ג'נין, המעורב בפעילות טרור, ייצור מטענים ובירי לעבר כוחות צה״ל.

לאחר החיסולים, הכוח המסוערב נתקל בהפרת סדר מאסיבית בה חשודים יידו אבנים וחפצים על כלי הרכב של הכוחות ומנעו מהם לצאת. הכוח התבצר במבנה סמוך עד הגעת כוח צה"ל שהוציא אותם בלא פגע מהעיר. שני מחבלים נוספים נהרגו במהלך הפעילות - אחד מהם ניסע לתקוף את הכוח עם לום ברזל.

 

הפופולריים