במחאה על התבטאויותיו: קבוצה מיהודי גרמניה ניסתה להתפרץ לבמה בהופעתו של רוג'ר ווטרס

קבוצת יהודים ניסתה להתפרץ לבמה בהופעתו של רוג'ר ווטרס

חברי הקבוצה סולקו מהאולם בעיר פרנקפורט לאחר שניסו להפריע להופעתו של המוזיקאי כשהם נושאים דגלי ישראל. זאת, לאחר שהשווה בסיבוב ההופעות שלו במדינה את שירין אבו עאקלה, העיתונאית שנהרגה בג'נין, לאנה פרנק
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קבוצת יהודים ניסתה להתפרץ לבמה בהופעה של רוג'ר ווטרס בפרנקפורט
צילום: ללא

קבוצה מהקהילה היהודית בגרמניה ניסתה לפרוץ הערב (ראשון) לבמה בהופעתו של המוזיקאי רוג'ר ווטרס בעיר פרנקפורט. חברי הקבוצה ניסו לזנק אל הבמה כשהם אוחזים דגלי ישראל ושרים "עם ישראל חי". זאת, במחאה על כך שהשווה בסיבוב ההופעות שלו במדינה את שירין אבו עאקלה, העיתונאית שעל פי תחקירים שונים נהרגה בג'נין מאש חייל צה"ל, לאנה פרנק. לאחר ניסיון ההתפרצות לבמה סולקה הקבוצה מאולם ה"פסטהאלה" שבו הופיע ווטרס הערב.

משטרת ברלין הודיעה בסוף השבוע כי תפתח בחקירה נגד ווטרס בעקבות המדים שלבש כחלק מהופעותיו בבירה, המזכירים את מדי הנאצים.

הנציב למלחמה באנטישמיות במדינת הסה בגרמניה דרש מהרשויות המקומיות לשקול שוב את קיום הקונצרט, שהתקיים הערב, בשל "שימוש במוטיבים אנטישמיים" שהוצגו במהלך ההופעות הקודמות שלו.

 

 

הקונגרס היהודי האירופי צייץ: "האם יש משהו אנטישמי יותר משימוש באנה פרנק כאביזר על במה גרמנית בזמן שהסתובב במדים נאציים?". הממונה על המלחמה באנטישמיות באיחוד האירופי כתבה: "אני נחלית ונגעלת מהאובססיה של רוג'ר ווטרס לזלזל בשואה ומהדרך הסרקסטית שבה הוא נהנה לרמוס את הקורבנות שנרצחו באופן שיטתי על ידי הנאצים בגרמניה. די. טריוויאליזציה של השואה היא עניין פלילי ברחבי האיחוד האירופי". השגרירה האמריקנית לענייני המלחמה באנטישמיות, דבורה ליפשטט, כתבה כי היא "מסכימה בלב שלם עם הגינוי לרוג'ר ווטרס ולעיוות השואה הנתעב שלו".

 

 

הפופולריים