תעלומה באגם

מסיבה או פגישת עבודה? סוכן המוסד לשעבר, החילוץ החשאי והדיווחים האיטלקיים

מסיבה או פגישת עבודה? תפנית בתעלומת טביעת הסירה באיטליה
מה שהוגדר תחילה כטרגדיה ב"מסיבת יום הולדת" קיבל היום תפנית בדיווחים מארץ המגף - לפיהם, על סיפון הספינה נכחו 20 סוכני ביון ישראלים ואיטלקים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
זירת ההתהפכות באיטליה
צילום: צילום מסך

תעלומת טביעת הסירה באיטליה: העיתון "קוריירה דלה" דיווח היום (שלישי) כי האירוע על הספינה, שהוגדר בתחילה כ"מסיבת יום הולדת", היה למעשה מפגש בין סוכני מודיעין. מוקדם יותר, פרסם העיתון "לה רפובליקה" כי על הסירה היו 20 סוכני מודיעין איטלקים וישראלים. עוד דווח כי לאחר התקרית הובהלו לישראל בשעות הבוקר 10 סוכנים ישראלים במטוס מנהלים שמשמש למשימות רשמיות.

אחרי האסון, מסתמן כעת כי האיטלקים ייפתחו בחקירה פלילית. יובאני בוצי, ראש עיריית ססטו קלנדה באיטליה, המקום שבו התרחש אסון הספינה, אמר בריאיון לכאן חדשות כי "הוא לא יודע מה הייתה הסיבה למפגש על הספינה בין אנשי הבין הישראלים לאנשי הביון האיטלקים". עם זאת הוא אומר: "אבל לדעתי אין פה משהו חריג מעבר לטרגדיה קשה, תאונה, תאונה פשוט איומה, אבל פשוט תאונה".

הוא סיפר כי האנשים שנפלו למים נאספו על ידי מספר כלי שיט, ושחלק מהאנשים הגיעו בשחייה אל החוף, מה שמנע אסון כבד יותר.

עוד הוסיף בוצי בשיחה: "אנחנו מביעים צער רב ותנחומים מעומק הלב למשפחות ההרוגים בתאונה, והעיירה שלנו תציין בימים הקרובים יום אבל רשמי, כי חשוב לנו לכבד את זכרם של האנשים האלה שהגיעו לכאן, לאזור שלנו כדי ליהנות, ובמקום זה מצאו את מותם".

במקביל, סוכני שירות הביון האיטלקי הוצאו בחשאיות מחדרי המיון בהם אושפזו באיטליה על מנת לא לחשוף את זהותם. אמש אישר משרד החוץ הישראלי כי ההרוג על הספינה היה גמלאי של שירות הביטחון הישראלי. על פי דיווחים בכלי תקשורת באיטליה - ההרוג הישראלי הוא סוכן מוסד לשעבר.

הפופולריים