הביך את אבא

בשל תמונות מביכות: ראש ממשלת יפן פיטר את בנו

בשל תמונות מביכות: ראש ממשלת יפן פיטר את בנו
בנו של פמיו קשידה המשמש בתפקיד רשמי הצטלם במקומות רגישים במעון ראש הממשלה. קשידה האב: הוא יסיים את תפקידו תוך ימים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנו של פמיו קישידה
צילום: מסך

סקנדל ביפן: שוטארו קישידה, בנו הבכור של ר"מ יפן המשמש כמזכיר המדיניות המבצעת, תיעד עצמו במיקומים שונים במעון ראש הממשלה הרשמי, תמונות שעוררו סערה ציבורית ומובילות כעת לפיטוריו בידי אביו.

שוטארו וקרובי משפחה נוספים הצטלמו שכובים על מדרגות השטיח האדום של המעון, להן משמעות סמלית, כשהם מחקים חברי קבינט שמונו לאחרונה והצטלמו באותו המקום. תמונות נוספות מציגות את שוטארו כשהוא וכמה מחבריו מדמים מסיבת עיתונאים על דוכן הנאומים במעון. שוטארו כיהן תחת אביו, פמיו קשידה, בשלוש השנים האחרונות ומונה לתפקיד המזכיר בחודש אוקטובר 2022. מינוי מקורבים פוליטי הינו דבר מקובל ביפן, כצעד לטיפוח יורשים פוליטיים.

בהצהרה שמסר הלילה אמר ראש הממשלה קישידה כי מעשיו של בנו היו בלתי הולמים ובלתי ראויים למכהן בתפקיד ציבורי, ועל כן הוא החליט על סיום תפקידו כבר ביום חמישי הקרוב, והתחייב להחליף אותו בעוד האחריות על המינוי החדש תהיה מוטלת על קישידה בעצמו.

מזכיר הממשלה הראשי תיאר גם הוא את האירועים כבלתי הולמים והבטיח שהמעון יפעל בכדי להבטיח שאירועים מסוג זה לא יקרו שוב. בסביבת קישידה אומרים כי האירוע צפוי להוביל לירידה משמעותית באהדת הציבור כלפיו, על אף הצלחתו בפסגת מדינות הג'י 7 שקיים בהירושימה לפני כשבועיים.

הפופולריים