אלופת אסיה בדרך: הכירו את אוזבקיסטן – היריבה של ישראל

הכירו את אוזבקיסטן – היריבה של ישראל
שווי סך כל השחקנים מוערך בכ-2.15 מיליון פאונד בלבד, בהם שני ליגיונרים בלבד • מי זו אלופת אסיה עד גיל 20, שתנסה לעצור את ישראל במונדיאליטו?
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נבחרת אוזבקיסטן
נבחרת אוזבקיסטן צילום: אי-פי

נבחרת ישראל תשחק הלילה (שלישי) נגד נבחרת אוזבקיסטן, מדובר בנבחרת מעניינת מאוד שכן, היא אלופת אסיה המכהנת ורוב שחקניה, למעט שניים בלבד, משחקים בליגה האוזבקית. הכירו את הנבחרת שתנסה לעצור את ישראל בדרך לרבע הגמר.

בהשוואה לישראל, אוזבקיסטן נופלת בכמה פרמטרים והראשון בהם הוא היריבות וההגרלה שניתנה. אם הישראלים היו בבית קשה שכלל את המקום השלישי באליפות אסיה (יפן), אלופת אפריקה (סנגל) והמקום השלישי באליפות הדרום אמריקנית (קולומביה), כשישראל בעצמה הגיעה כסגנית אלופת אירופה.  אוזבקיסטן הפסידה לנבחרת ארגנטינה, שהעפילה לטורניר רק כי היא אירחה אותו לאחר שהזכות נלקחה מאינדונזיה לאחר שהאחרונה לא היתה מעוניינת לארח ישראלים, עשתה תיקו עם ניו זילנד וניצחה את גואטמלה.

ברמת השחקנים, הנבחרת האוזבקית כוללת 21 שחקנים, 19 מהם משחקים בליגה האוזבקית והשניים האחרים משחקים ברובין קאזאן מהליגה השנייה ברוסיה וממינסק מהליגה הבלארוסית. בכלל, שווי כלל סגל השחקנים שמשחקים באוזבקיסטן הצעירה מוערך ב-2.15 מיליון פאונד. כוכב הקבוצה הוא אבוסבק פייזולייב בן ה-19 שחקן הכנף הימני שמשחק במועדון הפאר האוזבקי פחטקור טשקנט (שמאמן אותו שוטה ארבלדזה, אקס מכבי תל אביב). פייזולייב זכה בשחקן המצטיין באליפות אסיה האחרונה והוא מככב בנבחרות האוזבקיות הצעירות כולל הנבחרת עד לגיל 23. לאחר הזכייה בתואר שחקן הטורניר באסיה, פייזולאייב אמר שזכייה בתואר תדרבן את אוזבקיסטן במונדיאליטו. "מהיום, המרדף שלנו למונדיאליטו יהיה שונה לחלוטין. אנחנו נכנסים עכשיו לתחרות בתור אלופי אסיה ויש לזה צלצול אחר לגמרי. הביטחון שלנו יהיה בשיא כל הזמנים".

הקשר, לעומת זאת, הודה שאוזבקיסטן צריכה לעבוד על משחק ההתקפה שלה כדי להצליח במונדיאליטו. "אם נסתכל אחורה, היינו תלויים מאוד בשוער שלנו (אוטבק בוימורודוב). אז המטרה העיקרית שלנו עכשיו תהיה לעבוד על הסיומת שלנו. היו לנו הרבה הזדמנויות גם היום אבל לא הצלחנו להמיר אותן ואנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו את זה במונדיאל. בשבילי, זה יהיה היעד מספר אחת שלי", אמר לאחר הזכייה באליפות אסיה. פייזולוייב עצמו רשם בטורניר שער בהפסד לארגנטינה ובישול ונדמה הנבחרת יישמה את הלקחים שהוא הציף כשהם עם חמישה שערים בשלושה משחקים.

שני שחקנים בולטים נוספים הם הליגיונרים של הנבחרת: הקפטן והקשר האחרון אומרולי רחמונלייב שעלה העונה לליגה הרוסית הראשונה יחד עם קבוצתו רובין קאזאן. רחמונולייב גדל במועדון האוזבקי מהבירה, בוניודקור טשקנט. והוא מי שכבש את שער הניצחון של אוזבקיסטן בפנדל בגמר אליפות אסיה, את הפנדל סחט פייזולייב. כמו כן, בטורניר הנוכחי, רחמונולייב בישל שני שערים.  ליגיונר נוסף הוא הבלם אבדוקודיר חוסאנוב משחק באנרג'טיק מינסק מהליגה הבלארוסית והגיע אליה גם כן מבוניודקור. כמו כן, אומרולי לא ישחק היום כי הוא צבר במשחקים האחרונים שני כרטיסים צהובים.

הפופולריים