גופת הישראלי שנספה בטביעה באיטליה הוחזרה לישראל

גופת הישראלי שנספה בטביעה באיטליה הוחזרה לישראל
בתקשורת האיטלקית פרסמו כי תיפתח חקירה כדי לבדוק אם מספר האנשים על הספינה חרג מהכמות המותרת. לצורך כך תבוצע נתיחה של גופות הנספים • ראש עיריית ססטו קלנדה, שם אירע האסון: "לדעתי אין פה משהו חריג מעבר לטרגדיה קשה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אסון ספינת סוכני הביון
צילום: ללא

הותר הלילה (שלישי) לפרסום כי גופתו של האזרח הישראלי, שעל פי התקשורת האיטלקית הוא איש מוסד, הוחזרה לישראל. בתקשורת האיטלקית טענו כי שמו של ההרוג הוא ארז שמעוני וטרם הועברה הודעה רשמית מגורם ישראלי לגבי זהות ההרוג.

בנוסף,כלי התקשורת באיטליה דיווחו כי תיפתח חקירה פלילית בנוגע לתאונת סוכני הביון על הספינה באיטליה. על פי החשד, על הספינה היו 24 בני אדם, כשהקיבולת המותרה הייתה 15. עקב כך, צפויה להתבצע נתיחה של גופות ההרוגים, והספינה תוצא מעומק של 16 מטרים מתחת למים.

ג'ובאני בוצי, ראש עיריית ססטו קלנדה, העיר בה קרה האסון אמר בריאיון לכאן חדשות: "לא יודע מה הייתה הסיבה למפגש על הספינה בין אנשי הביון הישראלים לאיטלקיים. לדעתי אין פה משהו חריג מעבר לטרגדיה קשה. תאונה, תאונה פשוט איומה, אבל פשוט תאונה". הוא סיפר כי האנשים שנפלו למים נאספו על ידי מספר כלי שייט, ושחלק מהם הגיעו בשחייה אל החוף, מה שמנע אסון כבד יותר.

ארבעה בני אדם, ביניהם ישראלי בן 54, גמלאי כוחות הביטחון, נספו שלשום בטביעת סירה באגם מאג'ורה שבצפון איטליה. הסירה התהפכה לאחר שנקלעה למזג אוויר קיצוני שכלל רוחות עזות וגרם למערבולות. חלק מהנוסעים שטבעו הצליחו לשחות לחוף מבטחים, בעוד השאר חולצו על ידי צוותי חילוץ שהוזעקו למקום.

הפופולריים