העתיד כבר כאן

תיעוד: ר"מ דנמרק נעזרה בבינה מלאכותית בנאום בפרלמנט

תיעוד: ר"מ דנמרק נעזרה בבינה מלאכותית בנאום בפרלמנט
מטה פרדריקסן נעזרה בצ'טבוט כדי לסכם את מושב הפרלמנט: "הבינה המלאכותית כבר כאן והיא תשנה אותנו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראשת ממשלת דנמרק
צילום: מסך

העתיד כבר כאן: ראשת ממשלת דנמרק, מטה פרידריקסן אפשרה לצ'טבוט ChatGPT לכתוב את פסקת הפתיחה בנאומה היום – דברי הסיכום למושב הפרלמנט שהגיע לסיומו.  

הדברים של מאטה פרדריקסן בפרלמנט הדני

לאחר סיום נאומה פרדריקסן פנתה לנוכחים באולם המליאה והדהימה אותם כשאמרה: "מה שבדיוק קראתי לא נכתב על-ידי. או על-ידי בן-אדם כלשהו לצורך העניין. זה נכתב בידי בינה-מלאכותית. ChatGPT. ולמרות שהוא לא דייק. לא בפרטי תוכנית עבודת הממשלה. או מספר התקופות. אך מה שהוא מסוגל לו, הינו הן מרתק ומבעית".

לדברי פרדריקסן: "תוך מספר שניות, הוא יכול לכתוב נאום, לפתור מטלה אוניברסיטאית, להכין דו"ח. בכזה שכנוע שמעטים מאיתנו נאמין שמדובר ברובוט – ולא בן-אדם – שעומד מאוחרי זה. בינה-מלאכותית אינה עוד העתיד. היא מציאות. והיא תשנה את החברה שלנו, באופנים שאיננו עדיין מבינים לחלוטין".

והנה סיכום המושב בפרלמנט הדני, מאת ChatGPT:

"הייתה זו זכות ואתגר להוביל ממשלה רחבה בשנה הפרלמנטרית האחרונה. עבדנו קשה יחדיו לשת"פ בין-מפלגתי וכדי להבטיח עתיד חזק ובר-קיימא לדנמרק. נקטנו בצעדים להיאבק בשינוי אקלים ולהבטחת חברה הוגנה ומכילה יותר, בה לכלל האזרחים הזדמנויות שוות. פעלנו לחיזוק מערכות הבריאות והרווחה שלנו, כך שכלל האזרחים יוכלו לקבל את הסיוע לו הם זקוקים.

למרות שחווינו אתגרים והתנגדות לאורך הדרך, אני גאה במה שהשגנו יחדיו בשנה הפרלמנטרית האחרונה. עבדנו בשת"פ בין-מפלגתי ולפעול למען עתיד טוב יותר לכלל הדניים. תודה לכם על האמון והשת"פ שלנו בשנה הפרלמנטרית האחרונה. אנו מצפים להמשך העבודה הזאת בעתיד".

הפופולריים