דיווח באיטליה: "במוסד פעלו למנוע נשק בלתי-קונבנציונלי מאיראן"

דיווח באיטליה: המוסד פעל לסכל נשק לא-קונבנציונלי מאיראן
על פי העיתון "קוריירה דלה סרה", מבצע דומה נעשה לפני כמה שנים בשווייץ • בעיתון "לה רפובליקה" נמסר כי מבצע המודיעין נועד לסכל הגעת נשק להשמדה המונית לידי איראן, כמו גם מניעת טכנולוגיות "דו-שימושיות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אסון התהפכות הספינה באיטליה
צילום: רויטרס

העיתון האיטלקי "קוריירה דלה סרה" דיווח היום (שישי) כי המוסד ושירות הביון האיטלקי פעלו במבצע משותף נגד "הפצת נשק בלתי-קונבנציונלי" והגעתו ל"מדינה עוינת במזרח-התיכון". עוד דווח כי מבצע דומה נעשה לפני כמה שנים בשווייץ, כדי למנוע מאותה "מדינה עוינת" להשיג ציוד הקשור לרוקחות.

בעיתון האיטלקי "לה רפובליקה" נקבו מקורות בשמה של איראן - היעד של מבצע המודיעין, שנועד לסכל הגעת נשק להשמדה המונית לידיה, כמו גם מניעת טכנולוגיות "דו-שימושיות", היכולות להתאים לצרכים אזרחיים וצבאיים כאחד.

ביום שלישי האחרון הותר לפרסום כי גופתו של האזרח הישראלי, שעל פי התקשורת האיטלקית הוא איש מוסד, הוחזרה לישראל. בתקשורת האיטלקית טענו כי שמו של ההרוג הוא ארז שמעוני וטרם הועברה הודעה רשמית מגורם ישראלי לגבי זהות ההרוג.

בנוסף, כלי התקשורת באיטליה דיווחו כי תיפתח חקירה פלילית בנוגע לתאונה. על פי החשד, על הספינה היו 24 בני אדם, כשהקיבולת המותרה הייתה 15. בעקבות זאת, צפויה להתבצע נתיחה של גופות ההרוגים והספינה תוצא מעומק של 16 מטרים מתחת למים.

הפופולריים