275 הרוגים ו-850 פצועים בהתנגשות רכבות במזרח הודו

275 הרוגים ו-850 פצועים בהתנגשות רכבות במזרח הודו

שתי רכבות נוסעים התנגשו אחת בשנייה, כשככל הנראה רכבת אחת נפלה מפסי הרכבת ואיבדה שליטה. מקומיים רבים הגיעו לבית החולים הממשלתי באודישה כדי לתרום דם וצוותי חילוץ שונים התגייסו לעזרה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תאונת הרכבות בהודו
צילום: רויטרס

275 בני אדם נהרגו וכ-850 נפצעו הלילה (שבת) בהתנגשות שתי רכבות נוסעים במדינת אודישה שבמזרח הודו. לפי גורמים ממשלתיים זוהי תאונת הרכבות הקשה ביותר שהודו ראתה מזה שנים, ומספר ההרוגים "עשוי לעלות", כפי שטען סודהנשו סרנגי מנכ"ל מכבי האש באודישה.

פראדיפ ג'נה מזכיר המדינה אמר כי "כלל הפצועים נלקחו לבית חולים מקומיים, עם פציעות בדרגות שונות, כאשר יותר מ-200 אמבולנסים התגייסו". תיעודים של סוכנות הידיעות רויטרס הראו אזרחים מטפסים על הריסות הרכבות בניסיונות למצוא עוד ניצולים.

שר הרכבות של הודו אשוויני ווישנאו אמר כי ייתכן שכשל במערכת האיתות של הרכבות, יחד עם "שינוי בהשתלבות האלקטרונית", הם שהביאו לתאונה.

בעקבות האסון מאות צעירים התייצבו מחוץ לבית החולים הממשלתי של אודישיה כדי לתרום דם. לפי רשויות הרכבת במזרח הודו, התאונה קרתה ככל הנראה כאשר רכבת אחת ירדה מפסי הרכבת והסתבכה. פעולות החילוץ בוצעו במקום וצוותי חילוץ רבים גויסו לעזרה. גם הכוח הלאומי לתגובה לאסונות, צוותי ממשלת המדינה וחיל האוויר התגייסו אף הם כדי להגיב לאירוע.

נאווין פטנאיק ראש ממשלה אודישה אמרה כי "העדיפות של הרשויות היא הוצאת החיים לבתי החולים, זה הדאגה הראשונה שלנו, לשמור על החיים". נרנדרה מודי ראש ממשלת הודו הורה לכל צוותי החילוץ להצטרף ולהעניק "כל סיוע אפשרי" לנפגעים. 

 

 

הפופולריים