גורמים אמריקנים: אוקראינה טיפחה רשת של סוכנים ברוסיה

גורמים אמריקנים: אוקראינה טיפחה רשת של סוכנים ברוסיה
על פי הגורמים, אוקראינה החלה לספק להם מל"טים, והם אלו שביצעו את מתקפת המל"טים נגד הקרמלין בתחילת מאי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מתקפת מל"טים קרמלין
צילום: מתוך התיעוד

אוקראינה טיפחה רשת של סוכנים ואוהדים בתוך רוסיה, הפועלים לביצוע פעולות חבלה נגד מטרות רוסיות, והחלה לספק להם מל"טים לביצוע התקפות, כך אמרו היום (שלישי) לרשת CNN מספר גורמים אמריקנים. הגורמים מאמינים שהסוכנים הפרו-אוקראינים הללו בתוך רוסיה הם שביצעו את מתקפת המל"טים נגד הקרמלין בתחילת מאי, על ידי שיגור מל"טים מתוך רוסיה במקום הטסתם מאוקראינה למוסקווה.

תאי חבלה בתוך רוסיה מורכבים משילוב של אוהדים ופעילים פרו-אוקראינים המאומנים היטב בסוג זה של לוחמה. על פי ההערכות, אוקראינה סיפקה להם מל"טים מתוצרת אוקראינה.

רוסיה טענה כי אוקראינה ניסתה לחסל את הנשיא ולדימיר פוטין בתחילת חודש שעבר. על פי הודעה של הקרמלין, אוקראינה התכוונה לשגר בשעות הלילה שני מל"טים לכיוון לשכתו של פוטין בקרמלין, אך "כתוצאה מפעולות טכנולוגיות שנקטו הכוחות המיוחדים של רוסיה המל"טים הוצאו מכלל שימוש".

בתיעוד שהופץ בערוצי טלגרם ברוסיה נראה אזור הקרמלין כשעולה ממנו עשן. בהודעת הקרמלין נאמר כי רסיסי המל"טים שיועדו להתפוצץ התפזרו בקרמלין אך לא גרמו לנפגעים. דוברו של פוטין, דמיטרי פסקוב, הדגיש כי הנשיא ממשיך בסדר יומו הרגיל. לאחר מכן פרסם פסקוב הודעה חדשה בה נאמר כי פוטין כלל לא שהה בקרמלין בזמן המתקפה.

נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי הכחיש בריאיון מיוחד ששודר כמה ימים לאחר מכן ב-BBC את טענת הרוסים כי קייב ניסתה להתנקש בנשיא פוטין, וטען כי רוסיה היא זאת שהוציאה אל הפועל את המתקפה לעבר הקרמלין. זלנסקי הוסיף שלמדינתו יותר חשוב לשחרר את השטחים האוקראיניים מאשר להגדיל את יכולות כלי הנשק שלה, אפילו אם מדובר במתקפה על הקרמלין.

הפופולריים