הקרב על הנרטיב

אוקראינה: מאות חיות מתו בקאחובקה , רוסיה: אין שם גן חיות

אוקראינה: מאות חיות מתו בקאחובקה, רוסיה: אין שם גן חיות
ארגון חיות אוקראיני טען כי פיצוץ הסכר הביא למוות של 300 חיות בעיר הכבושה על ידי רוסיה. הרוסים מכחישים את עצם קיומו של גן החיות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גן חיות
צילום: מסך

הקרב על הנרטיב – גרסת גן החיות: באוקראינה פורסם אמש (שלישי) כי כ-300 חיות בגן החיות של העיירה נוביה קאחובקה נספו בשל הצפה הנגרמה לאחר פיצוץ הסכר הסמוך לעיר. ברשת אף פורסם תיעוד כביכול מגן החיות כשהוא מוצף כולו במים. אלא שהרשויות מטעם רוסיה השולטות בעיר מאז תחילת הפלישה טוענות כי אין גן חיות בעיר וכל הפרסום הוא פייק אחד גדול.

דיווח אוקראיני על מוות של 300 חיות בגן חיות - שלטענת הרוסים כלל לא קיים

על פי הצד האוקראיני מאות חיות בגן החיות. שמחזיק בחשבון פייסבוק רשמי, נספו באירוע. על פי הודעה מטעם ארגון חיות אוקראיני בין החיות שנספו: "הקופים אנפיסה וצ'רלי, הפוני מאליש, החמור אוסיה, התוכי ז'אקו ואחרים". כלי תקשורת אוקראינים דיווחו בהרחבה על האירוע ומגיבים רבים הביעו הזדהות עם האסון שפקד את גן החיות.

באוקראינה נפרדו מהחיות 

 

אלא שבערב הגיעה הכחשה רוסית לדברים. "החיות לא מתו כי אין לנו גן חיות בעיר" – אמר נציג שירותי הכיבוי האוקראינים. לטענת הרוסים מה שהאוקראינים מציגים כגן חיות הוא מעין פינת ליטוף ("מיני גן חיות") הממוקם במלון נופש מקומי. על פי רוסיה מרבית החיות שהיו בפינת הליטוף הועברו לפני כמה חודשים לחצי האי קרים וכל הדיווחים האוקראינים על מוות המוני של חיות הוא "פייק".

הפופולריים