כתב אישום נוסף נגד טראמפ: "אני חף מפשע, לא עשיתי שום דבר רע"

עוד כתב אישום נגד טראמפ: "אני חף מפשע"
דונלד טראמפ יהפוך לנשיא האמריקני לשעבר הראשון שעומד בפני כתב אישום פדרלי. הפעם יעמוד לדין על פרשת המסמכים המסווגים שנטל מהבית הלבן והחזיק באחוזתו בפלורידה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ
צילום: פלאש 90: יונתן סינדל

נשיא ארה"ב לשעבר, דונלד טראמפ, הודיע אתמול (חמישי) כי זומן להתייצב בבית המשפט בשלישי, בשל כתב אישום שהוגש נגדו בגין נטילת מסמכים מסווגים מהבית הלבן, לאחר שעזב אותו, והחזקתם באחוזתו בפלורידה. גורמים במשרד המשפטים אישרו כי אכן יש כתב אישום פדרלי נגדו, אולם הפרטים המדויקים של האישומים לא נמסרו עד כה. 

טראמפ פרסם סרטון בו טען כי החקירות עליו הן "התערבות בבחירות", והתעקש שכל האשמות פליליות לא יעצור את הקמפיין שלו ב-2024. עוד הוסיף: "אני אדם חף מפשע, לא עשיתי שום דבר רע". זו תהיה הפעם הראשונה בה נשיא אמריקני לשעבר עומד בפני כתב אישום פדרלי. 

כתב האישום נגד טראמפ כולל שבעה סעיפים: עבירות על חוק הריגול בשל החזקה לא חוקית של מסמכים הנוגעים לבטחון הלאומי של ארה״ב, קשירת קשר לשיבוש הליכי משפט, ומסירת הצהרות כוזבות. נגד טראמפ עדיין מתנהלות חקירות פליליות נוספות הנוגעות לניסיון הטיית הבחירות במדינת ג’ורג’יה ולחלקו של טראמפ בהסתערות על הקפיטול ב-6 בינואר.

כזכור, לפני חודשיים הואשם טראמפ בכתב אישום של מדינת ניו יורק על עבירות הקשורות לתשלום דמי שתיקה לנשים עמן ניהל יחסים. אתמול הגיש טראמפ בקשה להורדת הפיצויים בסך חמישה מיליון דולר, שעליו לשלם לאי. ג'י קרול, בתביעתה נגדו בתיק ההטרדה המינית. 

הפופולריים