נס בקולומביה: המטוס התרסק לפני 40 ימים באמזונס - ילדים נמצאו בחיים

קולומביה: המטוס התרסק לפני 40 ימים - ילדים נמצאו בחיים

מטוס הססנה התרסק ב-1 במאי ביער, שלושה מבוגרים נספו בתאונה • חיילים סרקו ביער וגילו ארבעה ילדים בגילי שנה עד 13 ששרדו את אותה תאונה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מחולצים באמזונס
צילום: ללא

נס בקולומביה: נמצאו בחיים ארבעת ילדים שהמטוס הקל שהיו בו התרסק ביערות הגשם באמזונס לפני ארבעים ימים. חיילים שסרקו את השטח מצאו הבוקר (שבת) את הילדים, בני שנה עד 13.

נשיא קולומביה, גוסטבו פטרו, הודיע כי הארבעה נמצאו יחד במצב של חולשה. כעת הם מקבלים טיפול רפואי. "הלמידה שלהם ממשפחות ילידים והלמידה שלהם לחיות בג'ונגל הצילה אותם", אמר פטרו לכתבים ביום שישי, לאחר שהכריז בטוויטר שהם נמצאו 40 יום לאחר שנעלמו בעקבות תאונת מטוס שהרגה את אמם. פטרו אמר שהילדים היו כולם ביחד כשנמצאו, והוסיף שהם הפגינו דוגמה של "מופת להישרדות מוחלטת שתיזכר בהיסטוריה. הם ילדים של הג'ונגל ועכשיו הם ילדים של קולומביה", הוסיף.

נשיא קולומביה צייץ תמונה שנראית כאילו צוותי חיפוש מטפלים בילדים בקרחת יער, יחד עם המילים: "שמחה לכל המדינה!" בתוך כך הוסיף כי הילדים חלשים, זקוקים לאוכל ושמצבם הנפשי יוערך. "תנו לרופאים לבצע את הבדיקות שלהם ואנחנו נדע מה מצבם", הוסיף.

סבתם, מריה פטימה ולנסיה, אמרה שהיא "הולכת לחבק את כולם" והודתה לשלל הנוכחים שהתאחדו בעיר הולדתם וילאביצ'נסיו, שבה הם מתגוררים. "אני הולכת לעודד אותם, אני הולכת לדחוף אותם קדימה, אני צריכה אותם כאן", אמרה. הילדים, שנראים כחושים בתמונות, עוברים בדיקה על ידי רופאים ויועברו לעיירה סן חוזה דל גואביאר.  הם צפויים לקבל טיפול נוסף בבוגוטה, הבירה, לפי שר ההגנה איוון ולסקז. "אנחנו מקווים שמחר הם יטופלו בבית החולים הצבאי", אמר, תוך שבחים לצבא הקולומביאני ולקהילות הילידים על שעזרו למצוא אותם. 

ארבעת הילדים נתקעו בג'ונגל ב-1 במאי, הניצולים היחידים מהתרסקות מטוס קטלנית. אמם, מגדלנה מוקוטוי ולנסיה, נהרגה בהתרסקות יחד עם שני נוסעים מבוגרים נוספים: הטייס הרננדו מורסיה מוראלס ומנהיג הילידים של יארופארי, הרמן מנדוזה הרננדס.

ב-16 במאי, חיילים מצאו את הריסות המטוס ואת גופותיהם של שלושה מבוגרים, כולל הטייס ואמם של הילדים. ארבעה ילדים נותרו נעדרים בג'ונגל הקולומביאני, היעלמותם לאחר מכן של הילדים לתוך היער העמוק עוררה מבצע חיפוש מסיבי בהובלת הצבא, שכללה למעלה ממאה חיילים של כוחות מיוחדים קולומביאנים ויותר מ-70 צופים ילידים שסרקו את האזור.

במשך שבועות, החיפוש העלה רק רמזים מגרים, כולל עקבות, חיתול מלוכלך ובקבוק. בני המשפחה אמרו שלילד הבכור היה קצת ניסיון ביער, אבל התקוות דעכו ככל שהשבועות חלפו. בשלב מסוים במהלך החוויה הקשה שלהם, הם נאלצו להגן על עצמם מפני כלב, אמר פטרו. הוא כינה את הישרדותם של הילדים "מתנה לחיים" וסימן לכך שהם "טופלו על ידי הג'ונגל".

נשיא קולומביה אמר כי שוחח עם סבם של הילדים שאמר כי הישרדותם נמצאת בידי הג'ונגל שבסופו של דבר בחר להחזיר אותם. הסבא, פידנסיו ולנסיה, אמר שהוא ואשתו סבלו לילות רבים ללא שינה כשהם דאגו לילדים. "עבורנו המצב הזה היה כמו להיות בחושך, הלכנו למען ההליכה. לחיות למען החיים כי התקווה למצוא אותם החזיקה אותנו בחיים. כשמצאנו את הילדים הרגשנו שמחה, אנחנו לא יודעים מה לעשות, אבל אנחנו אסירי תודה לאלוהים", אמר.

סבא אחר של הילדים, נרסיסו מוקוטוי, אמר שהוא רוצה שהנכדים שלו יוחזרו הביתה בקרוב. "אני מתחנן בפני נשיא קולומביה שיביא את הנכדים שלנו לווילאביצ'נסיו, לכאן היכן שהסבים והסבתות נמצאים, היכן שהדודים והדודות שלהם, ואז ייקח אותם לבוגוטה", אמר.

הפופולריים