בגלל בדיחה: מלזיה פנתה לאינטרפול כדי לאתר סטנדאפיסטית

בגלל בדיחה: מלזיה פנתה לאינטרפול כדי לאתר סטנדאפיסטית
צ'וסלין צ'יה סיפרה בדיחה במועדון בניו יורק על טיסת מלזיה איירליינס שנעלמה ב-2014. הקלטת הופצה ברשת וכעת מלזיה מתכוונת לדרוש את הסגרתה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צ'וסלין צ'יה
צילום: מסך

הכול בגלל בדיחה במועדון: מלזיה פנתה לאינטרפול בבקשה לאתר את הסטנדאפיסטית הניו יורקית ג'וסלין צ'יה לאחר שסיפרה בדיחה על טיסת 370 של מלזיה איירליינס שיצאה ב-2014 משדה התעופה בקואלה לומפור, אך מעולם לא הגיעה ליעדה ושרידיה לא נמצאו עד עצם היום הזה. 227 נוסעים ו-12 אנשי צוות הטיסה הוכרזו כמתים.

הסטנדאפיסטית  ג'וסלין צ'יה היא אזרחית אמריקנית שגדלה בסינגפור, הנחשבת ליריבה גדולה של מלזיה. במופע הסטנדאפ שלה בניו יורק התייחסה צ'יה ליריבות בין מלזיה לסינגפור, שהיו פעם מדינה אחת וציינה שבעוד "סינגפור הפכה למדינת עולם ראשון, מלזיה נשארה בגדר מדינה 'מתפתחת'". ואז היא הוסיפה את המשפט הבא: "זה שטיסת מלזיה איירליינס נעדר זה לא מצחיק? יש בדיחות שלא נוחתות".

הדברים עוררו זעם רב במלזיה ומפכ"ל המשטרה המקומי פנה לאינטרפול כדי לקבל מידע על "מקום הימצאה האחרון של הגברת צ'יה". באינטרפול עדיין לא מסרו האם יסייעו למלזים באיתור הסטנדפיסטית. המלזים מאשימים אותה בסעיפים של "הסתה" ו"הפצת תוכן פוגעני ברשת".

מי שניסתה לכבות את השריפה היא שרת החוץ של סינגפור ויויאן בלקרישנן שגינתה את הדברים שנאמרו ואמרי כי "מדובר בהצהרה נוראית". הסטנדפיסטית עצמה נשמע מסויגת הרבה יותר ואמרה לכלי תקשורת בארצות הברית: "ביצעתי את הבדיחה הזאת 100 פעמים ללא שום בעיות אך הקליפ שהופץ הפעם הוצא מהקשרו".  

הפופולריים