חדש בצרפת: אפליקציית היכרויות ל"פטריוטים שמרנים"

חדש בצרפת: אפליקציית היכרויות ל"פטריוטים שמרנים"
האפליקציה הפונה לאנשי ימין זוכה לפופולריות בקרב חלקים מהחברה הצרפתית. משתמש באפליקציה: "סוף סוף אמצא לי פטריוטית"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אפליקציית הכרויות
צילום: מסך

אפליקציה חדשה כובשת את צרפת ומעוררת דיון ציבורי: מדובר באפליקציית הכרויות לאנשי ימין "פטריוטים בלבד". האפליקציה "הישר אל הלב" (Droite au Coeur) מיועדת ל"פטריוטים הדוגלים בערכים המסורתיים של צרפת". על פי מייסדיה מדובר בפלטפורמה: "המפגישה בין גברים ונשים הגאים במדינה שלהם ובשורשים הנוצריים שלה".

אם לשפוט על פי התכנים באפליקציה חלק מהציבור הצרפתי בהחלט מביע תמיכה במסרים שעומדים בבסיסה. "סוף סוף אמצא לי אישה פטריוטית", כתב גבר בן 29. גבר בן 26 העיד על עצמו: "גבר לבן, הטרוסקסואלי ונוצרי". בהמשך הוסיף בציניות כי "אני הגורם לכל בעיות העולם". לדבריו הוא מחפש אישה ש: "תלך אחריי בעולם הקר והסטרילי הזה". אישה בת 34 העידה על עצמה: "יש לי תשוקה לערכים מסורתיים. אני גאה במורשת שלי ומחפשת נפש תאומה החולקת השקפה שמרנית".

ססיל סימונס, חוקרת במכון לדיאלוג אסטרטגי בפריז סבורה כי משתמשי האפליקציה: "מונעים על ידי רצון להדיר אוכלוסיות שונות. במרומז יש כאן תשוקה להוליד ילדים לבנים". לדברי החוקרת: "תחושות ושאיפות אלו מונעות על ידי פחד מפני השינויים הדמוגרפיים המתרחשים בחברה הצרפתית". אולם אם לשפוט על פי הפופולריות של האפליקציה חלק מהציבור הצרפתי מנסה לייצר מציאות חלופות לנוכח השיניים העובר על הטריקולור.

הפופולריים