בלינקן לנשיא סין: לייצב את היחסים, לא תומכים בעצמאות טייוואן

בלינקן לנשיא סין: לא תומכים בעצמאות טייוואן
שר החוץ האמריקני נשמע מסופק בתום פגישתו עם נשיא סין • שי: "לא שואפים להחליף את ארצות הברית"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בלינקן ושי בפתח הפגישה
צילום: מסך

שר החוץ של ארצות הברית אנתוני בלינקן נפגש היום (שני) בבייג'ינג עם נשיא סין שי ג'ינפינג. בלינקן סיכם את ביקורו במילים "שני הצדדים סיכמו על הצורך לייצב את היחסים בין שתי המדינות". מדובר בביקור ראשון של שר חוץ אמריקני בסין זה חמש שנים. בדבריו הדגיש בלינקן כי ארצות הברית אינה פועלת לבלום את סין ובמקביל הצהיר כי ארצו אינה תומכת בעצמאות טייוואן מסין. במפגשים קודמים הבהירו בכירים סינים לבלינקן כי "אין מקום לפשרה בנושא זה".

"הייתה לי שיחה חשובה עם נשיא סין", אמר בלינקן. "ארצות הברית וסין הסכימו על הצורך לייצב את היחסים הבין-מדינתיים. חזרתי והדגשתי שסין משחקת תפקיד בונה בשלום באוקראינה; העליתי את דאגות ארצות הברית, המשותפות עם אחרים לגבי המעשים ה'מתגרים' במיצר טאיוואן".

"חזרתי והדגשתי את מדיניות סין-האחת ארוכת-השנים של ארצות הברית", המשיך בלינקן. "שמעתי ממנהלים עסקיים אודות הבעיות עימן הם מתמודדים; החלפנו דעות אודות המדיניות הכלכלית העתידית בין ארצות הברית וסין. ארצותה ברית תומכת בהגברת הפחתת הסיכון" (ביחסי המסחר של ארה"ב וסין, ר').

מנגד אמר הנשיא שי כי "סין מכבדת את האינטרסים האמריקניים ואינה שואפת להחליף את ארצות הברית. באופן הדדי על ארצות הברית לכבד את האינטרסים והרצונות של סין".

הפופולריים