דרמה במצולות

החיפוש אחר הצוללת נמשך: אחד הנוסעים - מיליארדר בריטי

החיפוש אחר הצוללת נמשך: אחד הנוסעים - מיליארדר בריטי
צוללת התיירים שיצאה לחזות בשרידי הטיטניק באוקיינוס האטלנטי נעלמה - כשעל סיפונה 5 בני אדם, ביניהם המיליארדר האמיש הרדינג בן ה-58 • ההערכה לסיום אספקת החמצן - יום חמישי בשעות הערב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צוללת הסיוע לאיתור הצוללת האבודה, מחוז ניופאונדלנד
צילום: AP

מאמצי החיפוש אחר צוללת התיירים שיצאה לחזות בשרידי הטיטניק באוקיינוס האטלנטי ונעלמו עקבותיה - נמשכים גם היום ונכנסים ליומם השני. בין הנמצאים על סיפון הצוללת האבודה הוא האמיש הרדינג, מיליארדר בריטי בן 58. משפחתו של הרדינג אמרה כי בסוף השבוע האחרון הביע את גאוותו על המסע אל עבר שרידי הטיטניק – אך הוסיף כי הואיל וזה "החורף הגרוע ביותר מזה 40 שנה בניופאונדלנד - סביר שמדובר בצלילה המאוישת הראשונה והיחידה לטיטניק לשנת 2023".

על פי ההערכות, בהנחה שהצוללת תקינה היא אמורה לספק חמצן ומזון לנוסעים לטווח זמן שנע בין 70 ל-96 שעות לכל היותר. משמר החופים האמריקני מעריך כי היעד לאובדן החמצן יהיה ביום חמישי הקרוב בשעה 14:30 (שעון מקומי) - כלומר בסביבות 20:00 שעון ישראל.

הצוללת האבודה, שהקשר עמה נותק כשעה ו-45 דקות אחרי כניסתה למים, נשאה בתוכה חמישה נוסעים - שני מפעילים ושלושה תיירים, ששילמו 250 אלף דולרים על המסע המיוחד במצולות, שהיה אמור להימשך שמונה ימים. אתר הצלילה נמצא בעומק של כ-3 קילומטרים מתחת לפני המים. מומחים מעריכים כי אם התקלה אירעה בעומק של 200 מטרים ומעלה - פעולת החילוץ תהיה מורכבת יותר.

שרידי הטיטניק באוקיינוס האטלנטי (צילום: רויטרס)

חברת OceanGate Expedition אישרה אתמול, עם היוודע דבר ההיעלמות, כי מדובר בצוללת השייכת לה - וכי עקבותיה נעלמו עוד ביום ראשון. בהודעה שמסרה לרשת השידור הקנדית CBC, טענה החברה כי "כל תשומת הלב נתונה לאנשי הצוות ולבני משפחותיהם", וכי צוללת נוספת הגיעה מארצות הברית לאזור מחוז ניופאונדלנד כדי לסייע בחיפושים.

הטיטניק, הספינה הטרופה המפורסמת יושבת 3,800 מטר (12,500 רגל) בתחתית האוקיינוס האטלנטי, במרחק של כ-600 ק"מ (370 מייל) מחופי ניופאונדלנד, קנדה. אוניית הנוסעים, שהייתה הספינה הגדולה ביותר בתקופתה, פגעה בקרחון במסע הבכורה שלה מסאות'המפטון לניו יורק בשנת 1912. מתוך 2,200 הנוסעים והצוות שהיו על הסיפון, יותר מ-1,500 מתו. הטיטאניק נחקרה בהרחבה מאז התגלתה ההריסה ב-1985.

הפופולריים