מס' 2 באוקראינה תקף את נתניהו: הגיע הזמן שיבקר אצלנו ויביע תמיכה | פרסום ראשון

מס' 2 באוקראינה תקף: הגיע הזמן שנתניהו יבקר אצלנו
ראש הסגל האוקראיני הטיח האשמות בראש הממשלה נתניהו, ביניהם - למה לא ביקר את פוטין על אמירותיו האנטישמיות, ומדוע טרם הגיע לביקור תמיכה במדינה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו וולדימיר זלנסקי
צילום: אי-פי ועמית שבי

פרסום ראשון: ראש הסגל אנדריי ירמאק שנחשב למספר שתיים של נשיא אוקראינה ולדימיר זלנסקי, העביר היום (שלישי) ביקורת על ישראל וראש הממשלה בנימין נתניהו. "לא ברור לנו למה ממשלת ישראל לא הגיבה לאמירות של פוטין, ולמה נתניהו לא הגיע לביקור באוקראינה", הטיח ירמאק. 

במענה לשאלת כאן חדשות הגיב ראש הסגל כי "הגיע הזמן שנתניהו יבקר באוקראינה כדי לתמוך בנו, וכדי להצהיר על תמיכתו בנו. ישראל יכולה לסייע לנו להגן על עצמנו מפני מל"טים איראנים". 

ראש הסגל אנדריי ירמאק

בשיחה עם ראשי קהילות יהודיות מהעולם, תהה ירמאק ואמר: "מדוע ישראל שומרת על ניטרליות במלחמה. איראן היא שותפה לרצח שקורה מדי יום באוקראינה". ירמאק המשיך וטען שישראל, שהיא מדינה חברה ובתוכה אוקראינים רבים, נשארת במלחמה הזאת במעמד של "מדינה ניטרלית".

עוד הסביר מקורבו של זלנסקי כי היחסים עם ישראל "הרבה יותר ממדינות שעמם לאוקראינה לא היו יחסים חזקים לפני המלחמה כלל". בנימה אישית הוסיף ירמאק כי "אבא שלי הוא יהודי, לא יודע מה התשובה לכך. מקווה שראש הממשלה נתניהו 'ימצא את הזמן' כדי להגיע לביקור באוקראינה כדי לתמוך בנו".

ירמאק העביר ביקורת גם על החברות של אוקראינה עם ישראל, ואמר: "לחברות אמיתית, אין באמת גבולות - גם בזמן שיש צרות צריך שהחברות תעבוד, ולא מספיק רק דיאלוג בין גורמי הממשלה - צריך שהיחסים יעלו מדרגה".

לפני כמה ימים נשיא רוסיה ולדימיר פוטין נאם בסנט פטרסבורג והתייחס למלחמה באוקראינה. פוטין סיפק על הדרך התבטאות אנטישמית נוספת נגד זלנסקי, ואמר: "חבריי היהודים אומרים לי שזלנסקי לא יהודי - הוא בושה לעם היהודי". שגריר אוקראינה בישראל הגיב להתבטאות: "דברים מזעזעים ופוגעניים כלפי העם היהודי. אנחנו מצפים לתגובה ישראלית על הדברים, אם לא יהיה גינוי - לא אופתע אם ביקור הגברת הראשונה בשבוע הבא יפגע".

 

הפופולריים