סיבה לתקווה? דפיקות נשמעו מהאזור שבו אבדה הצוללת באוקיינוס האטלנטי

דפיקות נשמעו מהאזור שבו אבדה הצוללת באוקיינוס האטלנטי
מטוס קנדי איתר קולות של דפיקות באזור שבו פעלה הצוללת בתכיפות של אחת לחצי שעה. עקב כך החלו חיפושים באמצעות כלי שייט כדי לאתר את מקור הקולות, אך טרם אותר דבר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
החיפושים אחר הצוללת שאבדה, יוני 2023
צילום: ללא

האם נשמעו קולות המעידים על סימני חיים בצוללת האבודה? ה"רולינג סטון" דיווח הלילה (רביעי) כי מטוס קנדי איתר קולות של דפיקות מכיוון האזור שבו פעלה הצוללת, וכי קולות אלה חזרו בתכיפות של אחת לחצי שעה. לפי הדיווח, באימייל שנשלח לראשי המשרד לביטחון המולדת, נאמר כי המטוס הקנדי הפעיל מצופים לאיתור קולות בסמוך למקום שבו החלה הצוללת את ירידתה לכיוון שברי הטיטאניק.

"מטוס ה-P8 שמע קולות של דפיקות באזור בכל 30 דקות", נכתב בהודעה הפנימית. בהודעה לא נאמר באיזו שעה נשמעו הדפיקות או מה גרם להן, אם כי ישנה אפשרות שהקולות הגיעו מכיוונם של אנשי הצוללת הלכודים אשר מנסים למשוך תשומת לב ולאותת על מיקומם. משמר החופים של בוסטון שמנהל את פעולות החיפוש וההצלה סרב להתייחס לדיווחים הללו. עקב כך החלו חיפושים באמצעות כלי שייט הפועל מרחוק כדי לאתר את מקור הקולות, אך טרם אותר דבר.

במהלך הלילה התגלו אזהרות מלפני כחמש שנים של אנשים בתעשיית הצוללות נגד החברה שהפעילה את הצוללת בטענה שגישתה קיצונית ולא בטיחותית מדי. עובד אחר לשעבר התלונן שצוללות החברה לא מסוגלות לרדת ולצלול כל כך עמוק במעמקי הים.

הקשר עם הצוללת "טיטאן" שיצאה לפני מספר ימים לתצפית אחר שרידי ה"טיטאניק" אבד. בצוללת נמצאים מנכ"ל החברה שמפעילה את הסיורים הימיים, מיליארדר בריטי, איל הון פקיסטני ובנו וחוקר ים צרפתי.

הפופולריים