מחקר: צעירים ערבים מעדיפים את סין על ארצות הברית

מחקר: צעירים ערבים מעדיפים את סין על ארצות הברית
80 אחוזים מהמשיבים מאמינים שסין היא בת ברית של העולם הערבי. 72 אחוזים מהמשיבים סבורים כך בנוגע לארצות הברית. אחת הסיבות לנתונים: התמיכה של ארה"ב בישראל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא סין שי ז'פינעם יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמן
צילום: מסך

יותר ויותר צעירים במדינות ערב רואים בסין בת ברית של העולם הערבי, זאת בשונה מארצות הברית – כך עולה מסקר מקיף שערכה חברת יחסי הציבור ASDA'A BCW שמרכזה בדובאי. מנתוני הסקר שהגיעו לידי רשת CNN עולה כי התמיכה בסין בקרב הצעירים הערבים עלתה. במקביל, הצעירים היו רוצים שארצות הברית תצמצם את פעילות במזרח התיכון, אך לדעתם וושינגטון תנהג בדרך הפוכה לחלוטין ודווקא תנסה להעלות את מפלס ההשפעה שלה באיזור.

80 אחוזים מהמשיבים ציינו כי סין היא ידידה של העולם הערבי, בעוד שרק 72 אחוזים השיבו שארצות הברית היא ידידה של הערבים. בשנה שעברה עמד שיעור התמיכה של סין על 78 אחוזים ושל ארצות הברית על 53 אחוזים בלבד. ממצאי הסקר מתבססים על ראיונות עומק עם 3600 צעירים ערבים בני 18 עד 23 ב-53 ערים ב-18 מדינות ערביות.

חוקרים מציינים כי אחת הסיבות לדעיכת התמיכה בארצות הברית היא תמיכתה המתמשכת בישראל בה רואים מרבית הצעירים הערבים כ"אויב". עם זאת הדיפלומט האמריקני צ'ארלס דאן ציין כי: "סין רואה שתפקידה של ארצות הברית במזרח התיכון נמצא בירידה והיא מחפשת הזדמנויות להרחיב את ההשפעה שלה במזרח התיכון".

הפופולריים