הפרלמנט הפיני הביע אמון בשר שהזדהה עם היטלר

הפרלמנט הפיני הביע אמון בשר שהזדהה עם היטלר
וילהלם יונילה שהשתתף בעצרות של ימין קיצוני והביע אהדה למנהיג גרמניה הנאצית מונה לשר לפיתוח כלכלי. הפרלמנט הכשיר את המינוי שלו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השר וילהלם יונילה
צילום: צילום מסך

מבוכה סקנדינבית: הפרלמנט הפיני הביע היום (רביעי) אמון בשר לפיתוח הכלכלי החדש – וילהלם יונילה שמונה לתפקידו לפני שישה ימים בלבד. יונילה הוא נציג מפלגת ימין ומאז מינויו נחשפו שורת התבטאויות בהן הביע הזדהות עם אדולף היטלר. עוד נחשף כי השתתף בכינוסים רבים של הימין הקיצוני הפיני. למרות זאת 95 חברי פרלמנט פינים הביעו בו אמון לעומד 86 חברים שהצביעו נגדו.

על פי העדויות יונילה השתתף בעצרת בחירות בעיר טורקו ב-2019 והביע תמיכה שהמספר שלו בספרי הבוחרים הוא 88 (ניאו נאצים רבים רואים בספרות אלו כקיצור של HH – הייל היטלר). בעצרת שהתקיימה כמה חודשים מאוחר יותר ביקש יונילה לברך מועמד אחר שאף הוא נרשם במחוז שלו תחת הספרות 88. לדברי יונילה: "יש לך מספר מצוין, אני כמובן מתכוון לשתי אותיות H, אבל בוא לא נעצור רק כאן".

בפוסט שפרסם לקראת היבחרו לתפקיד שר כתב יונילה: "אני רוצה להבהיר שאני מגנה את השואה. אנטישמיות ופעילות אנטישמית". יונילה הוא חלק ממשלת ימין חדשה שהחליפה את שלטון השמאל בהנהגת סאנה מרין. 

הפופולריים