אחד הממתיקים בקולה זירו - יוכרז כגורם מסרטן

אחד הממתיקים בקולה זירו - יוכרז כגורם מסרטן
ארגון הבריאות העולמי יודיע בחודש הבא כי הממתיק, שנעשה בו שימוש נרחב בתעשיית השתייה המתוקה ובמשקאות הדיאטתיים של "קוקה קולה", יוכר רשמית כמסרטן • עם ההכרזה יפורסם גם ה"מינון" הבטוח לצריכתו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קוקה קולה זירו
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

אחד הממתיקים המלאכותיים הנפוצים ביותר בעולם - אספרטיים, עתיד להיות מוכרז בחודש הבא כגורם מסרטן על ידי ארגון הבריאות העולמי. כך דווח הבוקר (חמישי) בסוכנות הידיעות רויטרס. באספרטיים נעשה שימוש בכל מוצרי חברת "קוקה קולה" הדיאטתיים (דיאט וזירו), בשתייה מתוקה ובממתקים אחרים, וההכרה בו כמסרטן על ידי הסוכנות הבין-לאומית למחקר הסרטן בארגון תתבצע ב-14 ביולי.

הסוכנות ערכה מחקר שתוצאותיו סוכמו מוקדם יותר החודש, ומטרתו לקבוע האם לחומר יש פוטנציאל מזיק או לא, בהתבסס על כל הראיות שפורסמו עד כה אודותיו. חשוב לציין כי המחקר שנעשה לא לקח בחשבון שיקולים שונים, כגון מהי הכמות שאדם יכול לצרוך מהמוצר שנחשבת לבטוחה, משום שזה לא תפקיד הסוכנות הזו בארגון, אלא של גוף אחר ושל הגופים הרגולטוריים בכל מדינה ומדינה.

על כן, במקביל להודעה הצפויה ב-14 ביולי, צפוי להתפרסם גם מחקר של סוכנות שנייה בארגון הבריאות העולמי לגבי ה"מינון" הבטוח של צריכת האספרטיים.

הפופולריים