המהומות בצרפת: אתר זיכרון לגירוש יהודים בשואה הושחת

המהומות בצרפת: אתר זיכרון לגירוש יהודים בשואה הושחת
עשרות אלפי בני אדם המשיכו במחאות בעקבות מותו של הצעיר שנורה למוות בידי המשטרה - יותר מאלף נעצרו ברחבי המדינה • העיר מארסיי הייתה במוקד האירועים, בה קבוצות צעירים השחיתו חנויות וירו זיקוקים אל עבר השוטרים • הנשיא מקרון האשים את הרשתות החברתיות במצב • כוכב הכדורגל אמבפה קרא להידברות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אתר לגירוש יהודים בשואה מושחת בצרפת
צילום: רשתות חברתיות

המהומות בצרפת: מפגינים תועדו משחיתים אתר זיכרון לגירוש יהודי צרפת. הסרטון שהתפרסם היום (שבת) מראה קבוצה של צעירים שקורעים דגלי צרפת וכתובות גרפיטי על קירות האנדרטה. האירוע עצמו התרחש ביום חמישי שעבר.

צעירים משחיתים אתר זיכרון לגירוש יהודי צרפת בשואה | תיעוד

בתוך כך, יותר מאלף מפגינים נעצרו בסיומו של הלילה בו נרשמו העימותים הקשים ביותר בערים ליון ומרסיי. המשטרה נערכה עם פריסה של כ-45 אלף שוטרים ואנשי משמר לאומי ברחובות הערים. כמאה שוטרים נפצעו.

 

הנשיא מקרון נמנע בינתיים מהכרזה על מצב חירום והצביע על הרשתות החברתיות ככר פורה לזעם: "הן גורמות לצעירים להרגיש מנותקים מהמציאות. חלקם מרגישים ברחובות את אותה התרגשות שמשחקי הווידאו ואתגרי הרשת גורמים להם להרגיש". כוכב נבחרת צרפת בכדורגל קיליאן אמבפה אמר: "אלימות לא פותרת דבר - צריך דיאלוג".

מדובר בלילה רביעי ברציפות של מהומות ברחבי המדינה, בעקבות מותו של צעיר במחסום משטרתי באחד מפרברי פריז מוקדם יותר השבוע. 421 אנשים נעצרו בעימותים בין המשטרה ביום הראשון, שאנשיה נשלחו בכוחות מתוגברים, למפגינים שבזזו חנויות והציתו מכוניות. השוטר שירה למוות השבוע בפרבר פריז בצעיר, התנצל בפני משפחתו של הנער מתא מעצרו.

הפופולריים