עם דרכונים ישראליים: נבחרת הפיפ"א הישראלית נחתה בסעודיה ותשתתף בטורניר אליפות העולם

נבחרת הפיפ"א הישראלית נחתה בסעודיה ותשתתף באליפות העולם
הנבחרת מונה חמישה גיימרים שהגיעו למדינה דרך האמירויות ונכנסו בעזרת דרכונים ישראליים. זאת לאחר שקיבלו אישור מהתאחדות ה-E-Sports הסעודית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נבחרת הפיפ"א הישראלית
צילום: ללא

נבחרת הפיפ"א הישראלית נחתה אתמול (שישי) בסעודיה כדי להשתתף בטורניר גמר אליפות העולם לשחקני פיפ"א. זהו הטורניר הראשון שמתקיים בממלכה המפרצית והוא צפוי להימשך כשבועיים. הנבחרת, שמכילה שלושה גיימרים, מאמן, וסגן מנהל, הגיעה למדינה דרך האמירויות ונכנסה אליה בדרכונים ישראליים. זאת לאחר תיאומים עם ארגון פיפ"א, האחראי על האירוע.

מנהל הנבחרת, צביקה קוסמן, היה בקשר עם אנשי פיפ"א כדי לוודא שהסעודים יכניסו את אנשי הנבחרת לממלכה על מנת להשתתף בטורניר. הנבחרת הישראלית קיבלה מהתאחדות ה-E-Sports הסעודית מכתב שאישר לה להיכנס. במכתב לא נכתב במפורש ישראל, אלא נאמר שכל הנבחרות יכולות להיכנס. קוסמן הוסיף שמשרדי הפנים והתרבות והספורט בישראל סייעו להם בהגעה ולא היה קשר ישיר בין הצד הישראלי לבין הצד הסעודי, הכל נעשה דרך פיפ"א.

אנשי הנבחרת אובטחו במדינה בידי כוחות מקומיים ומאבטחים פרטיים, ולא ישראלים. מנהל הנבחרת אמר בשיחה לכאן חדשות כי הם לא מתכוונים להסתיר את סממניהם הישראליים במהלך הטורניר עצמו, אך מן הסתם לא יבליטו אותם כשיסתובבו ברחובות. הסעודים השקיעו הרבה כסף בטורניר, כדי להפוך לבירת גיימינג ופרסי הזכייה הוכפלו פי שלושה מהשנה שעברה.

הפופולריים