אישיות עיראקית בכירה: בגדאד שואפת לפתור את פרשת צורקוב באופן חשאי

גורם עיראקי: בגדאד שואפת לפתור את פרשת צורקוב בחשאי
לדברי המקור, ממשלת עיראק פועלת לשחרורה בשני כיוונים - חקירה רשמית והפעלת לחץ על המיליציות. הוא הוסיף, כי המיליציות שמואשמות בחטיפה מכחישות קשר למקרה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אליזבט צ'ורקוב
צילום: כאן חדשות

אישיות עיראקית בכירה טוענת כי בגדאד שואפת לפתור את פרשת אליזבת צורקוב באופן חשאי. כך דיווח הערב (שישי) העיתון "אל-ערבי אל-ג'דיד". לדברי המקור, ממשלת עיראק פועלת לשם שחרורה בשני כיוונים במקביל - הראשון, באמצעות חקירה רשמית מטעם מנגנוני הביטחון והשני, באמצעות לחץ על המיליציות במטרה להבין מה עלה בגורלה.

המקור הוסיף כי המיליציות המואשמות בחטיפה מכחישות כל מעורבות במעשה, בעוד הממשלה לא חוסכת במאמצים על מנת להגיע אל צורקוב ולשחררה. הבכיר העיראקי הוסיף כי ארה"ב עומדת בקשר עם ממשלת עיראק בעניין זה, הרבה לפני ההודעה הישראלית על חטיפתה. בתוך כך, פרסם ערוץ "אל-עהד" העיראקי, המקורב למיליציות הפרו-איראניות, פרטים חדשים על אודות מעצרה, לדבריו, מפי "מקורות ביטחוניים". לדברי הערוץ, היא נעצרה על ידי שלוש נשים אשר הגיעו לבית הקפה בו שהתה, וידאו את זהותה ולקחו אותה למקום לא ידוע.

גורם רשמי בעיראק התייחס היום לראשונה לחטיפתה של החוקרת הישראלית. דובר ממשלת עיראק, באסם אל-עוואדי, אמר כי ממשלתו מבצעת חקירה רשמית בעניין. בריאיון הוא אמר: "אין שום הצהרה רשמית בנושא חוץ מזה שממשלת עיראק תשלים את החקירות הרשמיות שלה, תגיע לתוצאות ולאחר מכן יהיו הודעות או עמדות רשמיות". 

הפופולריים