היסטוריה במזרח התיכון: דגל והמנון ישראל בסעודיה

היסטוריה במזה"ת: דגל והמנון ישראל בסעודיה
בכאן חדשות פורסם לראשונה, כי ההמנון הישראלי הושמע על אדמת סעודיה למרות התנגדות הסעודים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הצוות הישראלי מניף את דגל ישראל בסעודיה
הצוות הישראלי מניף את דגל ישראל בסעודיה צילום: ללא קרדיט

התקווה בסעודיה: שחקני נבחרת הגיימרים הישראלית שרו את ההמנון הישראלי בסעודיה, כחלק מהחזרה הגנרלית לטקס הפתיחה של גמר אליפות העולם של פיפ"א במדינה, כך לפי חשיפת כאן חדשות. בנוסף, חשבון פיפ"א הרשמי פרסם היום (שלישי) סרטון במהלכו שחקני נבחרת הגיימרים הישראלית מופיעים לרגע קצר, יחד עם דגל ישראל.

גורם שמעורה בפרטים אומר כי הסעודים הטילו וטו על כך שנבחרת ישראל בפיפ"א לא תשיר את ההמנון מול קהל בטקס, לכן, הוחלט כי החזרה הגנרלית שהייתה אתמול תצולם ללא נוכחות קהל, ושירת ההמנונים של כל נבחרת תשודר היום בלייב. אלא שהיום הסעודים הפכו את החלטתם, ולא שידרו את מצעד המשלחות בכללותו. בנוסף, הם לא היו מוכנים להעביר לצד הישראלי את הסרטון המלא של החזרה.

הנבחרת שנחתה בשישי האחרון בממלכה המפרצית, כוללת שלושה גיימרים, מאמן, וסגן מנהל, שהגיעו למדינה דרך האמירויות ונכנסו אליה בדרכונים ישראליים. כניסתם למדינה הערבית בוצעה לאחר תיאומים עם ארגון פיפ"א, האחראי על האירוע.

מנהל הנבחרת, צביקה קוסמן, היה בקשר עם אנשי פיפ"א כדי לוודא שהסעודים יכניסו את אנשי הנבחרת לממלכה על מנת להשתתף בטורניר. הנבחרת הישראלית קיבלה מהתאחדות ה-E-Sports הסעודית מכתב שאישר לה להיכנס. במכתב לא נכתב במפורש ישראל, אלא נאמר שכל הנבחרות יכולות להיכנס. קוסמן הוסיף שמשרדי הפנים והתרבות והספורט בישראל סייעו להם בהגעה ולא היה קשר ישיר בין הצד הישראלי לבין הצד הסעודי, הכל נעשה דרך פיפ"א.

אנשי הנבחרת אובטחו במדינה בידי כוחות מקומיים ומאבטחים פרטיים, ולא ישראלים. מנהל הנבחרת אמר בשיחה לכאן חדשות כי הם לא מתכוונים להסתיר את סממניהם הישראליים במהלך הטורניר עצמו, אך מן הסתם לא יבליטו אותם כשיסתובבו ברחובות. הסעודים השקיעו הרבה כסף בטורניר, כדי להפוך לבירת גיימינג ופרסי הזכייה הוכפלו פי שלושה מהשנה שעברה.

הפופולריים